Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Biurowiec w sercu Białegostoku

Świętojańska Office Building - wizualizacja
Świętojańska Office Building - wizualizacja
W ścisłym centrum Białegostoku powstaje obiekt Świętojańska Office Building, oferujący ok. 7000 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania pod koniec listopada br.

Pięciokondygnacyjny budynek klasy AA realizowany przez firmę Rent w Białymstoku przy al. Branickiego będzie pełnił funkcję biurowo-usługową. Zaoferuje ok. 8000 mkw. powierzchni całkowitej, dostosowanej do potrzeb firm działających w sektorach BPO/SSC oraz IT. Przy projektowaniu budynku zastosowano nowoczesne rozwiązania zapewniające funkcjonalne i efektywne wykorzystanie powierzchni biurowej. Optymalne metraże pięter dają najemcom szerokie możliwości aranżacji biur w zależności od branży i specyfiki działalności firmy. Budynek oferuje również możliwość ekspansji w ramach jednego kompleksu oraz dostęp do różnego rodzaju usług i udogodnień dla użytkowników – komentuje Katarzyna Dąbrowska, manager projektu z firmy Rent.


Świętojańska Office Building zostanie wyposażona m.in. w nowoczesne łącza telekomunikacyjne, systemy inteligentnego sterowania, kontroli dostępu, wilgotności powietrza, a także efektywnego odzysku ciepła i gospodarowania energią. Ponadto jej użytkownicy będą mogli korzystać z szybkich wind, energooszczędnej klimatyzacji i wentylacji czy miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu.


Projekt architektoniczny biurowca został przygotowany przez zespół architektów, Jacka i Halinę Wiewiórów, współpracujących z amerykańskim biurem architektonicznym BLT Architects. Wśród dotychczas zaprojektowanych przez nich inwestycji znajdują się m.in. wielofunkcyjne obiekty Revel Atlantic City oraz Echelon w Las Vegas. Ponadto w realizację Świętojańska Office Building była zaangażowana białostocka firma architektoniczna Kubatura. Efektem wspólnych prac jest kompleks wyróżniający się bryłą podzieloną na dwie, połączone i dobrze współgrające ze sobą strefy. Pierwsza z nich, przyległa do ul. Świętojańskiej jest prostopadłościanem, którego ostatnie piętro jest przeszklonym pawilonem. Druga część, większa i całkowicie przeszklona stanie równolegle do al. Branickiego i rzeki Białej – wyjaśnia Katarzyna Dąbrowska.


Realizowana inwestycja wyróżnia się dogodną lokalizacją przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie wielu urzędów miejskich, instytucji publicznych, uczelni wyższych, a także centrów handlowych. W odległości 50 m od Świętojańska Office Building znajdują się ścieżki rowerowe oraz zatrzymują się autobusy komunikacji miejskiej – dodaje Katarzyna Dąbrowska.


Budowa kompleksu trwa od września 2014 r., a jej zakończenie planowane jest na koniec listopada 2015 r. Firma podpisała umowy najmu z dwiema instytucjami finansowymi oraz spółką publicystyczno-wydawniczą. Łącznie najemcy zajęli ok. 50 proc. dostępnej powierzchni biurowej. Do swoich nowych siedzib wprowadzą się na początku 2016 r.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra