WEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKontor logoCOTEX Office Centre logoTorus logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Odbudowa pałacu w Lubiechowie

Kupiona wiosną 170-letnia ruina wymaga całkowitej odbudowy. Prace renowacyjne zaplanowano na najbliższe 5 lat.

Pałac w Lubiechowie zmieni się w ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny. Renowacji budynku podjął się Janusz Mazur, który kupił zabytek wiosną. Prace remontowe zaplanowano na co najmniej 5 lat.

Obecny stan neoklasycystycznego pałacu oceniany jest jako postępująca ruina. Nie zachowało się wyposażenie obiektu, szereg ścian jest zburzona, nie ma również podłóg ani dachu. W związku z tym renowacja obiektu to proces długotrwały i kosztowny. Całość prac przeprowadzona będzie pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Wybudowany w 1835 r. dworek powstał w miejscu szlacheckiej siedziby. Przebudowę obiektu przeprowadzono pod koniec XIX w. Wskutek tych prac budynek zyskał nową kondygnacje i wyższe wieże. Po wojnie w majątku stacjonowały wojska radzieckie. Później, do lat 60-tych, pałac użytkowany był przez PGR.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra