Inter-bud Fabryczna - duży

Wybrano koncepcję Mola Rybackiego

W Gdańsku ogłoszono wyniki konkursu na projekt zagospodarowania gdyńskich terenów należących do Dalmoru. Dominującym elementem nowoczesnej zabudowy będzie szkło.

W Gdańsku ogłoszone zostały wyniki konkursu, którego przedmiotem było opracowanie koncepcji zabudowy gdyńskiego Mola Rybackiego. Zwycięski projekt powstał w pracowni Arch-Deco – podała „Gazeta Kaszubska”.

Kompleks połączy szereg funkcji: biurową, handlową, usługową i mieszkalną. Zgodnie z pomysłem opracowanym przez Michała Baryżewskiego i Zbigniewa Reszkę na parceli pojawią się cztery budynki: wysokościowiec sięgający 140 m,  obiekt o wysokości 56 m i dwa budynki 36-metrowe. Zabudowania mają  być ustawione prostopadle do nabrzeży, a ich elewacje frontowe będą poprowadzone skośnie. Dzięki takiemu usytuowaniu, z większości przeszklonych powierzchni rozpościerać się będzie panoramiczny widok na morze. Wokół Mola Rybackiego znajdować się będzie ciąg pieszy wyłączony z ruchu pojazdów, auta mają poruszać się jedynie dwoma drogami połączonymi z podziemnymi parkingami. W porcie rybackim ma powstać marina dla kilkuset jachtów. W planie zapisane jest także wybudowanie ogólnodostępnych platform widokowych.

Organizatorem zamkniętego konkursu był Dalmor – właściciel nieruchomości, dla której należało opracować koncepcję architektoniczną. Mimo ogłoszenia zwycięzcy  i zgodności projektu z planem miejscowym, nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się zagospodarowanie terenów. Opóźnienia związane są z prywatyzacją firmy, która póki co nie doszła do skutku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra