Assa Abloy

Budowa drogi ekspresowej S5 szansą dla przedsiębiorców

Porozumienie dotyczące realizacji projektu zostało podpisane w dniu 17 września br. (żródło: http://lsse.eu/news/s5-kierunek-dobrych-inwestycji/)
Porozumienie dotyczące realizacji projektu zostało podpisane w dniu 17 września br. (żródło: http://lsse.eu/news/s5-kierunek-dobrych-inwestycji/)
Projekt „S5 – Kierunek Dobrych Inwestycji” ma na celu utworzenie obszaru aktywności inwestycyjnej na terenach zlokalizowanych wzdłuż realizowanej drogi S5.

Partnerzy inicjatywy „S5 – Kierunek Dobrych Inwestycji” – Ministerstwo Gospodarki, specjalne strefy ekonomiczne i lokalne samorządy – podpisali w dniu 17 września br. w Żmigrodzie porozumienie dotyczące realizacji projektu, które ma zapewnić nowe miejsca pracy, stymulować rozwój inwestycji, a także miejscowości zlokalizowanych wzdłuż budowanej trasy.     

 

Droga ekspresowa S5 będzie łączyć Dolny Śląsk z Wielkopolską, co da szansę na rozwój terenów na północ od Wrocławia m.in. w okolicy Trzebnicy i Żmigrodu. Budowa trasy będzie silnym impulsem do lokowania inwestycji w pobliżu tak dobrze skomunikowanych terenów. Stawiamy nie tylko na duże koncerny zagraniczne. Chcemy stworzyć najlepsze warunki do prowadzenia biznesu także rodzimym, małym i średnim przedsiębiorstwom. To dla nich wzdłuż dróg ekspresowych powstają podstrefy stref ekonomicznych, budują się hale magazynowo-przemysłowe i to ich już dziś zapraszamy na tereny inwestycyjne wzdłuż drogi S5. Będzie ona prawdziwym „Kierunkiem Dobrych Inwestycji” – mówiła Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

 

Dobre skomunikowane tereny inwestycyjne są ważne dla przedsiębiorców szukających lokalizacji dla swoich biznesów. Nie ma dnia abyśmy nie zapraszali inwestorów do obejrzenia terenów wzdłuż dróg ekspresowych. Pytania o dostępność komunikacyjną to jedne z pierwszych, jakie zadają potencjalni inwestorzy. Dzięki projektom takim jak „S5-Kierunek Dobrych Inwestycji” możemy im zagwarantować najlepsze warunki do prowadzenia biznesu – mówi Monika Gąsiorowska, Dyrektor Biura Rozwoju Regionalnego Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 

W projekt „S5 – Kierunek Dobrych Inwestycji” będą zaangażowane specjalne strefy ekonomiczne m.in.: legnicka, wałbrzyska, kamiennogórska, kostrzyńsko-słubicka i pomorska, które przygotują atrakcyjne tereny inwestycyjne wzdłuż trasy. Na Dolnym Śląsku mamy wyjątkowy klimat do prowadzenia biznesu. Przyjazne, otwarte na inwestorów samorządy, aż trzy strefy ekonomiczne, wyspecjalizowane kadry, klastry wspierające poczynania przedsiębiorców i stale rozbudowujący się system połączeń komunikacyjnych. Dziś zapraszamy do skorzystania z oferty inwestycyjnej wzdłuż drogi S5. Tu naprawdę warto ulokować swój biznes! – przekonywał w trakcie dzisiejszego spotkania Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Cały dolnośląski odcinek nowej drogi ekspresowej S5 ma być gotowy do końca 2017r.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz