Interbiuro - duży

Rosną nowe biurowce w Lublinie

Na lubelskim Helenowie trwają prace budowlane związane z inwestycją Centrum Zana Holding. W ramach pierwszego etapu projektu powstaną trzy biurowce o łącznej powierzchni biurowej 49 000 mkw.

CZ Office Park będzie kompleksem biurowo-usługowym klasy A. Plany dewelopera obejmują budowę trzech obiektów: A, B i C o łącznej powierzchni 49 000 mkw. Obecnie trwają prace związane z realizacją 14-kondygnacyjnego budynku, który osiągnął poziom -1. Zaoferuje on 20 000 mkw. przestrzeni biurowej, a planowany termin jego ukończenia wyznaczono na maj 2017 r. Budowa mniejszego 6-kondygnacyjnego biurowca ruszyła we wrześniu, a jego oddanie do użytku przewidziano na luty 2017 r. W ramach kompleksu powstanie również obiekt biurowy z 14 kondygnacjami, który udostępni najemcom 17 000 mkw. powierzchni biurowej. Prace związane z jego realizacją rozpoczną się dopiero w czerwcu 2017 r. Projekt obiektu A i B powstał w pracowni Adam Krzowski Projekt i Archim Studio Pracownia Architektoniczna Marek Bajun, natomiast budynek C w Odyseja Adam Mazur.

 

Kompleks zlokalizowany będzie u zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej w Lublinie w pobliżu ośrodków akademickich i głównych tras komunikacyjnych miasta. Teren, na którym znajdzie się inwestycja, uzupełni strefa zieleni, a także wypoczynku w postaci placu miejskiego wkomponowanego w zabudowę biurową.

 

Potencjał Lublina w ostatnich latach docenia coraz szersza grupa inwestorów. Niewielka odległość od Warszawy, położenie na terenie trzech specjalnych stref ekonomicznych (tarnobrzeskiej, mieleckiej i starachowickiej), niższe ceny najmu powierzchni biurowych to tylko jedne z wielu atutów, które przyciągają inwestorów do tego miasta. Ponadto Lublin dysponuje bogatym kapitałem ludzkim – w 9 lubelskich uczelniach wyższych kształci się ok. 70 tys. osób, z czego niemal 10 tys. z nich to studenci kierunków ekonomiczno-administracyjnych, a 6,5 tys. specjalizacji inżynieryjno-technicznej. Bogate zaplecze wykwalifikowanej kadry, czyli potencjalnych pracowników sprzyja rozwojowi nowoczesnych usług dla biznesu (BSS). W Lublinie funkcjonuje wiele firm z tego sektora z kapitałem polskim, francuskim, amerykańskim, brytyjskim, fińskim, indyjskim i włoskim, które zatrudniają niemal 4,5 tys. osób. Biorąc pod uwagę profil działalności, w Lublinie zlokalizowanych jest relatywnie dużo centrów IT (40 proc. wszystkich tego typu ośrodków w Polsce) oraz Centrów Usług Wspólnych (SSC).  

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra