Fabryka Mebli Biurowych MDD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPorto Office A Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoRIS Kotes logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGTV Lighting logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Sukces akcji GTC

Spółka Globe Trade Centre (GTC), działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych, poinformowała, iż w ramach wykonywania prawa poboru zostały złożone zapisy podstawowe na niemal 100 proc. akcji serii K.

GTC zaoferowało 108 906 190 akcji serii K w cenie 5,47 zł za każdą. Aktualni akcjonariusze firmy w ramach wykonywania prawa poboru złożyli zapisy podstawowe na niemal 100 proc. akcji. W sumie zapisy zostały złożone na przeszło 146 mln akcji, co przekroczyło liczbę oferowanych akcji o ponad 34 proc. Świetne wyniki subskrypcji są dla nas sygnałem od akcjonariuszy, że zatwierdzili naszą nową strategię i wierzą w jej realizację. Jak wspominaliśmy wcześniej, środki pozyskane z podwyższenia kapitału wzmocnią nasz bilans i pozwolą na sfinansowanie dalszego rozwoju poprzez nabycie generujących przychody aktywów, rozwój wybranych projektów na kluczowych dla nas rynkach oraz poszukiwanie nowych możliwości inwestycyjnych, które zwiększą wartość Spółki – powiedział Thomas Kurzmann, Prezes Zarządu GTC.

 

Nowe środki wzmocnią nasze relacje z kredytodawcami i zapewnią podstawę dla jeszcze lepszego wykorzystania dźwigni finansowej do poprawy wskaźników zwrotu z inwestycji – dodał Erez Boniel, Dyrektor Finansowy GTC. Środki pozyskane z emisji akcji zostaną przeznaczone na sfinansowanie rozwoju projektów GTC: Galerii Wilanów w Warszawie, kompleksu University Business Parku w Łodzi oraz drugiej fazy inwestycji biurowej w Belgradzie. Akwizycje, a także projekty deweloperskie spółki umożliwią powiększenie wartość portfela nieruchomości oraz przyczynią się do poprawy wyników finansowych. Ponadto Grupa GTC wybrała aktywa wpisujące się w jej kryteria inwestycyjne. Spółka zamierza dokonać inwestycji w nieruchomości biurowe oraz handlowe z potencjałem wzrostu, które zlokalizowane są w Polsce oraz stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

 

Grupa GTC działa w sektorze nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Obecnie firma jest właścicielem i zarządcą 33 budynków komercyjnych oferujących łącznie ok. 613 000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Słowacji, Czechach i na Węgrzech.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra