Archicom logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoEcho Investment logoSchüco International Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoDorbud S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoKart Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPartner Capital Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoBusiness House logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoINTERBIURO logoGTV Lighting logoLC Corp S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoCity Space logoGhelamco Poland logoCHB14 logoOnyx Business Point logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoKwiaty dla biura logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Zmiany na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice

Rozpoczynają się prace związane z generalnym remontem i przebudową terminalu pasażerskiego A w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Inwestycja potrwa do końca maja przyszłego roku.

Rozpoczynają się prace związane z generalnym remontem i przebudową terminalu pasażerskiego A w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Inwestycja potrwa do końca maja przyszłego roku.

 

Na czas trwania prac budowlanych zmieniona zostanie organizacja obsługi wylotów do państw z Non-Schengen. Jak miało to miejsce do tej pory, bagaż rejestrowany będzie nadawany w terminalu A. Z kolei kontrola bezpieczeństwa czy dokumentów, a także oczekiwanie na wejście na pokład samolotów przeniesione zostanie do terminalu B. Hala odlotów znajdująca się w tym budynku będzie czasowo obsługiwać rejsy do kraju strefy Schengen i Non-Schengen.

 

W ramach inwestycji powiększona zostanie hala odlotów terminalu A m.in. o powierzchnię hali przylotów przeniesionych w czerwcu br. do nowego terminalu C. Strefa odlotów zostanie również powiększona o obszar na pierwszym piętrze budynku, gdzie mieściła się restauracja i tzw. „mały” taras widokowy.

 

Po zrealizowaniu wszystkich prac powierzchnia hali odlotów znajdującej się w terminalu A zwiększy się czterokrotnie. Powstaną tutaj nowe punkty handlowo-gastronomiczne, sklepy wolnocłowe, a na pierwszym piętrze działalność rozpocznie restauracja. W wyniku przebudowy strefy odlotów, przeniesiona zostanie lokalizacja kontroli bezpieczeństwa oraz znajdzie się tutaj większa liczba stanowisk.

 

Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Skanska.

 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra