EURO STYL Spółka Akcyjna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAluprof S.A. logoCity Space logoKontor logoBusiness House logoNowy Styl Group logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTorus logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGTV Lighting logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoINTER-BUD logoLC Corp S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoEcho Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Zmiany na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice

Rozpoczynają się prace związane z generalnym remontem i przebudową terminalu pasażerskiego A w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Inwestycja potrwa do końca maja przyszłego roku.

Rozpoczynają się prace związane z generalnym remontem i przebudową terminalu pasażerskiego A w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Inwestycja potrwa do końca maja przyszłego roku.

 

Na czas trwania prac budowlanych zmieniona zostanie organizacja obsługi wylotów do państw z Non-Schengen. Jak miało to miejsce do tej pory, bagaż rejestrowany będzie nadawany w terminalu A. Z kolei kontrola bezpieczeństwa czy dokumentów, a także oczekiwanie na wejście na pokład samolotów przeniesione zostanie do terminalu B. Hala odlotów znajdująca się w tym budynku będzie czasowo obsługiwać rejsy do kraju strefy Schengen i Non-Schengen.

 

W ramach inwestycji powiększona zostanie hala odlotów terminalu A m.in. o powierzchnię hali przylotów przeniesionych w czerwcu br. do nowego terminalu C. Strefa odlotów zostanie również powiększona o obszar na pierwszym piętrze budynku, gdzie mieściła się restauracja i tzw. „mały” taras widokowy.

 

Po zrealizowaniu wszystkich prac powierzchnia hali odlotów znajdującej się w terminalu A zwiększy się czterokrotnie. Powstaną tutaj nowe punkty handlowo-gastronomiczne, sklepy wolnocłowe, a na pierwszym piętrze działalność rozpocznie restauracja. W wyniku przebudowy strefy odlotów, przeniesiona zostanie lokalizacja kontroli bezpieczeństwa oraz znajdzie się tutaj większa liczba stanowisk.

 

Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Skanska.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra