RIS Kotes logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoARTSERVIS sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoPodium Investment logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoTorus logoCity Space logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoKwiaty dla biura logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoSpectra Development logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Zmiany na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice

Rozpoczynają się prace związane z generalnym remontem i przebudową terminalu pasażerskiego A w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Inwestycja potrwa do końca maja przyszłego roku.

Rozpoczynają się prace związane z generalnym remontem i przebudową terminalu pasażerskiego A w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Inwestycja potrwa do końca maja przyszłego roku.

 

Na czas trwania prac budowlanych zmieniona zostanie organizacja obsługi wylotów do państw z Non-Schengen. Jak miało to miejsce do tej pory, bagaż rejestrowany będzie nadawany w terminalu A. Z kolei kontrola bezpieczeństwa czy dokumentów, a także oczekiwanie na wejście na pokład samolotów przeniesione zostanie do terminalu B. Hala odlotów znajdująca się w tym budynku będzie czasowo obsługiwać rejsy do kraju strefy Schengen i Non-Schengen.

 

W ramach inwestycji powiększona zostanie hala odlotów terminalu A m.in. o powierzchnię hali przylotów przeniesionych w czerwcu br. do nowego terminalu C. Strefa odlotów zostanie również powiększona o obszar na pierwszym piętrze budynku, gdzie mieściła się restauracja i tzw. „mały” taras widokowy.

 

Po zrealizowaniu wszystkich prac powierzchnia hali odlotów znajdującej się w terminalu A zwiększy się czterokrotnie. Powstaną tutaj nowe punkty handlowo-gastronomiczne, sklepy wolnocłowe, a na pierwszym piętrze działalność rozpocznie restauracja. W wyniku przebudowy strefy odlotów, przeniesiona zostanie lokalizacja kontroli bezpieczeństwa oraz znajdzie się tutaj większa liczba stanowisk.

 

Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Skanska.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra