Spectra Development logoGTV Lighting logoPRO-INVEST S.A. logoArchicom logoPorto Office B Sp. z o.o. logoCHB14 logoAluprof S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoCity Space logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoBusiness House logoCity Office logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoOlivia Business Centre logoEcho Investment logoOnyx Business Point logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLobos Nieruchomości logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoTorus logoKart Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoSchüco International Polska logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoLC Corp S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Zmiany na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice

Rozpoczynają się prace związane z generalnym remontem i przebudową terminalu pasażerskiego A w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Inwestycja potrwa do końca maja przyszłego roku.

Rozpoczynają się prace związane z generalnym remontem i przebudową terminalu pasażerskiego A w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Inwestycja potrwa do końca maja przyszłego roku.

 

Na czas trwania prac budowlanych zmieniona zostanie organizacja obsługi wylotów do państw z Non-Schengen. Jak miało to miejsce do tej pory, bagaż rejestrowany będzie nadawany w terminalu A. Z kolei kontrola bezpieczeństwa czy dokumentów, a także oczekiwanie na wejście na pokład samolotów przeniesione zostanie do terminalu B. Hala odlotów znajdująca się w tym budynku będzie czasowo obsługiwać rejsy do kraju strefy Schengen i Non-Schengen.

 

W ramach inwestycji powiększona zostanie hala odlotów terminalu A m.in. o powierzchnię hali przylotów przeniesionych w czerwcu br. do nowego terminalu C. Strefa odlotów zostanie również powiększona o obszar na pierwszym piętrze budynku, gdzie mieściła się restauracja i tzw. „mały” taras widokowy.

 

Po zrealizowaniu wszystkich prac powierzchnia hali odlotów znajdującej się w terminalu A zwiększy się czterokrotnie. Powstaną tutaj nowe punkty handlowo-gastronomiczne, sklepy wolnocłowe, a na pierwszym piętrze działalność rozpocznie restauracja. W wyniku przebudowy strefy odlotów, przeniesiona zostanie lokalizacja kontroli bezpieczeństwa oraz znajdzie się tutaj większa liczba stanowisk.

 

Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Skanska.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra