FYI Commercial Consulting logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKart Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoOnyx Business Point logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGłówka Pracuje logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEcho Investment logoLC Corp S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKwiaty dla biura logoArchicom logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoOmnitech Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logoCHB14 logoCity Space logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoSpectra Development logoINTERBIURO logoPRO-INVEST S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Office logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoTętnowski Development Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Colliers International znów przejmuje

Colliers International Group Inc. poinformował o przejęciu firmy specjalizującej się w zarządzaniu nieruchomościami i aktywami – WPM Groep NV.

Colliers International Group Inc. poinformował o przejęciu firmy specjalizującej się w zarządzaniu nieruchomościami i aktywami – WPM Groep NV. Wartość transakcji nie została ujawniona. Po fuzji nowa spółka będzie jednym z kluczowych podmiotów obecnych na rynku holenderskim. Do dyspozycji firmy zostanie oddanych pięć dodatkowych biur w Hertogenbosch, Nieuwegein, Amsterdam, Barendrecht oraz Apeldoorn.

 

Przeszło 320 osób będzie pracować w połączonym zespole, a siedzibą główną firmy zostanie Amsterdam. Spółka oferuje usługi w zakresie wyceny i doradztwa, również w sektorze hotelowym, obsługi korporacyjnej, rynków kapitałowych oraz pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości biurowych i handlowych.

 

Włączenie WPM do naszego zespołu stanowi realizację naszych ambicji związanych z rozwojem spółki – powiedział Chris McLernon, prezes Colliers International w regionie EMEA. Przejęcie firmy wzmocni wachlarz oferowanych przez nas usług, rozszerzy zasięg dotarcia do klientów i usprawni nasze działania operacyjne, nie tylko w Holandii, ale też w całej Europie – dodał.

 

Colliers nie ustaje w rozszerzaniu swojej działalności nie tylko na nowych rynkach, ale też w krajach, w których ma już ugruntowaną pozycję. Przykładem jest choćby Polska, gdzie firma zatrudnia już ponad 250 pracowników w Warszawie i miastach regionalnych – komentuje Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzający Colliers International w Polsce.

 

Przejęcie WPM Groep NV przez Colliers jest już drugą transakcją tego typu firmy w regionie EMEA w ciągu ostatniego miesiąca. W styczniu br. spółka poinformowała o przejęciu Hatton Real Estate, brytyjską firmę doradczą działającą w obszarze nieruchomości komercyjnych.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra