Vastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoForbo Flooring Systems Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGTV Lighting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoTétris Poland logoUNIMOR Development S.A. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoBusiness House logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoKwiaty dla biura logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Colliers International znów przejmuje

Colliers International Group Inc. poinformował o przejęciu firmy specjalizującej się w zarządzaniu nieruchomościami i aktywami – WPM Groep NV.

Colliers International Group Inc. poinformował o przejęciu firmy specjalizującej się w zarządzaniu nieruchomościami i aktywami – WPM Groep NV. Wartość transakcji nie została ujawniona. Po fuzji nowa spółka będzie jednym z kluczowych podmiotów obecnych na rynku holenderskim. Do dyspozycji firmy zostanie oddanych pięć dodatkowych biur w Hertogenbosch, Nieuwegein, Amsterdam, Barendrecht oraz Apeldoorn.

 

Przeszło 320 osób będzie pracować w połączonym zespole, a siedzibą główną firmy zostanie Amsterdam. Spółka oferuje usługi w zakresie wyceny i doradztwa, również w sektorze hotelowym, obsługi korporacyjnej, rynków kapitałowych oraz pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości biurowych i handlowych.

 

Włączenie WPM do naszego zespołu stanowi realizację naszych ambicji związanych z rozwojem spółki – powiedział Chris McLernon, prezes Colliers International w regionie EMEA. Przejęcie firmy wzmocni wachlarz oferowanych przez nas usług, rozszerzy zasięg dotarcia do klientów i usprawni nasze działania operacyjne, nie tylko w Holandii, ale też w całej Europie – dodał.

 

Colliers nie ustaje w rozszerzaniu swojej działalności nie tylko na nowych rynkach, ale też w krajach, w których ma już ugruntowaną pozycję. Przykładem jest choćby Polska, gdzie firma zatrudnia już ponad 250 pracowników w Warszawie i miastach regionalnych – komentuje Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzający Colliers International w Polsce.

 

Przejęcie WPM Groep NV przez Colliers jest już drugą transakcją tego typu firmy w regionie EMEA w ciągu ostatniego miesiąca. W styczniu br. spółka poinformowała o przejęciu Hatton Real Estate, brytyjską firmę doradczą działającą w obszarze nieruchomości komercyjnych.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra