Znamy szczegóły katowickiej inwestycji

.KTW
TDJ Estate, inwestor projektu biurowego .KTW, który wyrośnie tuż obok słynnego Spodka, ujawnił szczegóły inwestycji.

TDJ Estate, inwestor projektu biurowego .KTW, który wyrośnie tuż obok słynnego katowickiego Spodka, ujawnił szczegóły inwestycji. W jej ramach powstaną dwa biurowce .KTW I i .KTW II. Pierwszy z nich o wysokości 66 m, będzie składał się z 14 pięter, natomiast drugi obiekt, mierzący 133 m, z 31 kondygnacji. Łącznie inwestycja zaoferuje 61 800 mkw. powierzchni komercyjnej. Najemcy projektu będą mogli korzystać w sumie z 626 miejsc parkingowych.

 

Bryła .KTW może przywodzić na myśl okoliczne budynki Muzeum Śląskiego, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego, ustawione jeden na drugim i nieco przesunięte względem siebie. W warstwie symbolicznej nawiązuje do śląskiego etosu pracy, definiowanego przez sumienność, uczciwość i skromność. Nie jest klasycznie piękna, nic w niej nie zostało stworzone na pokaz, a jednak wyraża sobą pewien pomysł i fantazję – mówi Łukasz Zagała, współwłaściciel studia projektowego Medusa Group.

 

Projektując biurowce .KTW, ze szczególną uwagą uwzględnialiśmy rolę otoczenia oraz sąsiadujących obiektów. Naszym celem nie było stworzenie budynków konkurujących ze „Spodkiem”. Chcąc oddać szacunek tej ikonie Katowic zdecydowaliśmy się absolutnie zrezygnować z rozwiązań opartych na rzucie koła, elipsy lub miękkich linii. Ich zastosowanie w naszej koncepcji architektonicznej osłabiłoby jej wyjątkowość. Tym, co z pewnością łączy oba obiekty jest wyjście ponad przemijające mody, co pozwala budynkom trwać w czasie i niezależnie od dekady, pozostawać współczesnymi – mówi Przemo Łukasik, współwłaściciel studia projektowego Medusa Group.

 

Realizacja biurowców .KTW dla Grupy TDJ oznacza dowód na skuteczność strategii rozwoju na nowych rynkach. Chcemy, aby projekt ten stał się jednym z symboli gospodarczych Górnego Śląska i Zagłębia. Wierzymy, że będzie to ważny impuls dla rozwoju ekonomicznego tego obszaru, potwierdzający jego faktyczny potencjał – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate. Od kilku miesięcy prowadzimy wstępne rozmowy z potencjalnymi najemcami na temat .KTW, jednak m.in. dlatego, że projekt nie został jeszcze zaprezentowany oficjalnie, nie mogliśmy jeszcze zdradzić wielu szczegółów – dodaje.

 

Projekt będzie realizowany w 2 etapach. Ponadto inwestycja powstanie zgodnie certyfikacją BREEAM uwzględniającą takie czynniki jak m.in. wykorzystanie energii, innowacyjność, wpływ zastosowanych rozwiązań i materiałów na zdrowie oraz komfort pracy użytkowników. Prace budowlane ruszą na przełomie II i III kw. 2016 r. Pierwszy budynek – .KTW I – ma powstać w ciągu dwóch lat.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz