Onyx Business Point logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoCHB14 logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArchicom logoGhelamco Poland logoLobos Nieruchomości logoUNIMOR Development S.A. logoDorbud S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoSpectra Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoTorus logoEcho Investment logoKwiaty dla biura logoNowy Styl Group logoCity Space logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoINTERBIURO logoPartner Capital Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSchüco International Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKart Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPRO-INVEST S.A. logoOlivia Business Centre logoBusiness House logoLC Corp S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Dwa certyfikaty – jeden biurowiec

Concept Tower
Concept Tower
Warszawski biurowiec Concept Tower otrzymał certyfikat LEED na poziomie Gold. Tym samym jest to pierwszy na rodzimym rynku obiekt biurowy z dwoma świadectwami ekologicznymi: LEED oraz BREEAM.

Warszawski biurowiec Concept Tower otrzymał certyfikat LEED na poziomie Gold. Tym samym jest to pierwszy na rodzimym rynku obiekt biurowy z dwoma najpopularniejszymi świadectwami ekologicznymi: LEED oraz BREEAM.

 

Za proces certyfikacji obiektu w obu systemach odpowiadał firma doradcza JLL. Concept Tower to nowoczesny biurowiec, przy którego projektowaniu i budowie wykorzystano rozwiązania minimalizujące wpływ obiektu na środowisko naturalne. W obiekcie ograniczono zużycie energii dzięki oknom i elewacjom o wysokiej izolacyjności termicznej, nowoczesnym systemom klimatyzacji, jak również zastosowano materiały lokalne oraz pochodzące z recyclingu. Concept Tower jest pierwszym budynkiem w Polsce, który może pochwalić się zarówno certyfikatem LEED Gold, jak i BREEAM – mówi Regina Gul, LEED AP, BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor, Senior Project Manager w JLL.

 

Wśród ekologicznych rozwiązań zastosowanych w Concept Tower można wymienić m.in. wodooszczędne baterie oraz przybory sanitarne, energooszczędne systemy klimatyzacji i wentylacji, materiały wykończeniowe z niską zawartością lotnych związków organicznych.

 

Concept Tower znajduje się przy ul. Grzybowskiej, w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Biurowiec jest dominującą nad otaczającą zabudową, 15-kondygnacyjną szklaną wieżą. Najemcy obiektu mogą korzystać z 3-poziomowego podziemnego parkingu z 101 miejscami postojowymi dla samochodów. Inwestycja oferuje ok. 8 500 mkw. przestrzeni biurowej, która aktualnie jest w pełni wynajęta.
 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra