RIS Kotes logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKart Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTER-BUD logoPodium Investment logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAgrobex Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoTorus logoOlivia Business Centre logoSpectra Development logoCity Space logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

EKO Dwa certyfikaty – jeden biurowiec

Concept Tower
Concept Tower
Warszawski biurowiec Concept Tower otrzymał certyfikat LEED na poziomie Gold. Tym samym jest to pierwszy na rodzimym rynku obiekt biurowy z dwoma świadectwami ekologicznymi: LEED oraz BREEAM.

Warszawski biurowiec Concept Tower otrzymał certyfikat LEED na poziomie Gold. Tym samym jest to pierwszy na rodzimym rynku obiekt biurowy z dwoma najpopularniejszymi świadectwami ekologicznymi: LEED oraz BREEAM.

 

Za proces certyfikacji obiektu w obu systemach odpowiadał firma doradcza JLL. Concept Tower to nowoczesny biurowiec, przy którego projektowaniu i budowie wykorzystano rozwiązania minimalizujące wpływ obiektu na środowisko naturalne. W obiekcie ograniczono zużycie energii dzięki oknom i elewacjom o wysokiej izolacyjności termicznej, nowoczesnym systemom klimatyzacji, jak również zastosowano materiały lokalne oraz pochodzące z recyclingu. Concept Tower jest pierwszym budynkiem w Polsce, który może pochwalić się zarówno certyfikatem LEED Gold, jak i BREEAM – mówi Regina Gul, LEED AP, BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor, Senior Project Manager w JLL.

 

Wśród ekologicznych rozwiązań zastosowanych w Concept Tower można wymienić m.in. wodooszczędne baterie oraz przybory sanitarne, energooszczędne systemy klimatyzacji i wentylacji, materiały wykończeniowe z niską zawartością lotnych związków organicznych.

 

Concept Tower znajduje się przy ul. Grzybowskiej, w pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego. Biurowiec jest dominującą nad otaczającą zabudową, 15-kondygnacyjną szklaną wieżą. Najemcy obiektu mogą korzystać z 3-poziomowego podziemnego parkingu z 101 miejscami postojowymi dla samochodów. Inwestycja oferuje ok. 8 500 mkw. przestrzeni biurowej, która aktualnie jest w pełni wynajęta.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra