Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoCHB14 logoPartner Capital Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoTriGranit Corporation logoAgrobex Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoWOMAK HOLDING logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoHAVRE Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTorus logoNowy Styl Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCity Space logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGhelamco Poland logoEcophon Saint-Gobain logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoArchicom logoKart Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEcho Investment logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoHexagon logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoUNIMOR Development S.A. logoSchüco International Polska logoALLCON INVESTMENT logoKwiaty dla biura logoDorbud S.A. logoSawig Invest Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAluprof S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Bezrobocie najniższe od 8 lat

Porównanie stopy bezrobocia w czerwcu 2015 r. i 2016 r. (źródło: MRPiPS)
Porównanie stopy bezrobocia w czerwcu 2015 r. i 2016 r. (źródło: MRPiPS)
Zarejestrowana w czerwcu br. stopa bezrobocia wyniosła 8,8 proc. Jak podaje MRPiPS jest to najlepszy wynik od października 2008 r.

Bezrobocie spadło we wszystkich województwach kraju. Najbardziej liczba ta zmniejszyła się w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim. Warto podkreślić, że spadek (o 0,7 p.p.) zanotowano także w województwie warmińsko-mazurskim, w którym bezrobocie utrzymuje się na najwyższym poziomie od lat. Z kolei najsilniejszy wzrost liczby ofert pracy zanotowano w województwie opolskim. Liczba wolnych miejsc do pracy wzrosła tam aż o 81,3 proc. w odniesieniu do poprzedniego miesiąca.

 

Bezrobocie w czerwcu spadło poniżej 9 proc. Tak dobrego wyniku nie było od 8 lat. To świetne informacje, które pozwalają z optymizmem patrzeć na przyszłość rynku pracy w Polsce – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się w każdym z województw. Największy spadek odnotowano w województwie pomorskim, w którym wynosi on 5,7 proc. (4,1 tys. osób).

 

W czerwcu br. stopa bezrobocia była na poziomie 8,8 proc. i jest to spadek o 0,3 p.p. w porównaniu do maja br. Z kolei w porównaniu z czerwcem ubiegłego roku jest ona niższa o 1,4 p.p. Liczba osób bezrobotnych w porównaniu do maja 2016 r. spadła o 62,8 tys. osób i w czerwcu br. kształtowała się na poziomie 1,39 mln osób. Do urzędów pracy w czerwcu br. pracodawcy zgłosili 146,5 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej i jest to wzrost o 20,2 tys. w porównaniu do maja br.   

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra