Partner Capital Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSchüco International Polska logoBusiness House logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoOnyx Business Point logoPRO-INVEST S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoEcho Investment logoDorbud S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoLC Corp S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKwiaty dla biura logoOmnitech Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArchicom logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCHB14 logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTorus logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGTV Lighting logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTERBIURO logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoKart Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoUNIMOR Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Bezrobocie najniższe od 8 lat

Porównanie stopy bezrobocia w czerwcu 2015 r. i 2016 r. (źródło: MRPiPS)
Porównanie stopy bezrobocia w czerwcu 2015 r. i 2016 r. (źródło: MRPiPS)
Zarejestrowana w czerwcu br. stopa bezrobocia wyniosła 8,8 proc. Jak podaje MRPiPS jest to najlepszy wynik od października 2008 r.

Bezrobocie spadło we wszystkich województwach kraju. Najbardziej liczba ta zmniejszyła się w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim. Warto podkreślić, że spadek (o 0,7 p.p.) zanotowano także w województwie warmińsko-mazurskim, w którym bezrobocie utrzymuje się na najwyższym poziomie od lat. Z kolei najsilniejszy wzrost liczby ofert pracy zanotowano w województwie opolskim. Liczba wolnych miejsc do pracy wzrosła tam aż o 81,3 proc. w odniesieniu do poprzedniego miesiąca.

 

Bezrobocie w czerwcu spadło poniżej 9 proc. Tak dobrego wyniku nie było od 8 lat. To świetne informacje, które pozwalają z optymizmem patrzeć na przyszłość rynku pracy w Polsce – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się w każdym z województw. Największy spadek odnotowano w województwie pomorskim, w którym wynosi on 5,7 proc. (4,1 tys. osób).

 

W czerwcu br. stopa bezrobocia była na poziomie 8,8 proc. i jest to spadek o 0,3 p.p. w porównaniu do maja br. Z kolei w porównaniu z czerwcem ubiegłego roku jest ona niższa o 1,4 p.p. Liczba osób bezrobotnych w porównaniu do maja 2016 r. spadła o 62,8 tys. osób i w czerwcu br. kształtowała się na poziomie 1,39 mln osób. Do urzędów pracy w czerwcu br. pracodawcy zgłosili 146,5 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej i jest to wzrost o 20,2 tys. w porównaniu do maja br.   

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra