Kinnarps 01.06-30.06

Starwood przejmuje biurowiec Five

Biurowiec FIVE wchodzący w skład kompleksu Quattro Business Park
Biurowiec FIVE wchodzący w skład kompleksu Quattro Business Park
Starwood Capital Group kupił od Grupy Buma biurowiec Quattro Business Park w Krakowie.

Firma inwestycyjna Starwood Capital Group przejęła krakowski biurowiec FIVE. Firma zakupiła już wcześniej pozostałe budynki wchodzące w skład kompleksu Quattro Business Park.

 

Biurowiec FIVE jest piątym obiektem wchodzącym w skład nowoczesnego kompleksu Quattro Business Park i stanowi jego uzupełnienie. Obiekt został ukończony przez Grupę Buma w 2015 r. Zlokalizowany przy al. gen. Bora-Komorowskiego budynek FIVE oferuje ok. 8700 mkw. powierzchni wynajmowanej. Obiekt składa się z 7 kondygnacji naziemnych i 1 podziemnej. Budynek FIVE zaprojektowany jest przez pracownię Kuryłowicz & Associates i certyfikowany w systemie BREEAM.

 

Quattro Business Park jest nowoczesnym kompleksem biurowym klasy A. Oprócz biurowca FIVE w skład kompleksu wchodzą cztery 14-kondygnacyjne budynki biurowe, dziedziniec pomiędzy budynkami z małą architekturą zewnętrzną i wielopoziomowy parking.

 

Starwood Capital Group jest prywatną firmą inwestycyjną, działającą w wielu sektorach nieruchomości na całym świecie. Główna siedziba funduszu znajduje się w Greenwich, w stanie Connecticut w USA. Od 1991 r. Starwood Capital Group zakumulowało prawie 25 miliardów dolarów kapitału własnego, a w chwili obecnej zarządza środkami rzędu 36 miliardów dolarów.

 

Grupa Buma to zespół firm działających w obszarze inwestycji biurowych, mieszkaniowych, zarządzania nieruchomościami, generalnego wykonawstwa elewacji oraz generalnego wykonawstwa inwestycji. Prowadzi ona działalność na krakowskim rynku od 1991 r.  

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz