Assa Abloy

Kupiec już z biurowcem

(fot. pixabay)
(fot. pixabay)
Spółka Kupiec sfinalizowała transakcję zakupu biurowca zlokalizowanego w Tarnowie za kwotę 5,38 mln zł. Powierzchnie biurowe w nabytej nieruchomości będą oferowane do wynajęcia oraz wykorzystywane na własne potrzeby spółki.

W lipcu na naszym portalu pisaliśmy o podpisaniu przedwstępnej umowy na zakup biurowca w Tarnowie (zobacz więcej: Kupiec tarnowskiego biurowca), obecnie możemy mówić już o sfinalizowaniu transakcji. Kupiec SA to spółka notowana na rynku NewConnect. Działa ona w branży transportu i spedycji. Spółka zawarła w formie Aktu Notarialnego umowę zakupu prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Tarnowie (łączna powierzchnia działek wynosi 0,1817 ha) wraz z prawem własności czterokondygnacyjnego biurowca (łączna powierzchnia użytkowa budynku to ponad 2913 mkw.). Całkowita wartość transakcji wyniosła ponad 5 378 000 zł, z czego 4 300 000 zł stanowi przyznany Emitentowi kredyt inwestycyjny. Kupiec S.A. zamierza wykorzystywać cześć powierzchni biurowej na własne potrzeby. Natomiast pozostałe biura będą przeznaczone do wynajęcia na wolnym rynku. 

 

Spółka od lat wynajmowała powierzchnię biurową dla swojej działalności, wydając na to dziesiątki tysięcy złotych rocznie. W związku z nadarzającą się okazją zakupową stwierdziłem, że trzeba z tym skończyć. Pozyskanie własnego biurowca zamieni ponoszone bezpowrotnie koszty czynszów na budowanie wartości dodanej w Spółce. Tym bardziej, że kupowana nieruchomość od samego początku będzie wynajmowana przez trzy duże podmioty: bank, BVT S.A. i Kupiec S.A., co łącznie da 93,5 proc. obłożenia powierzchni użytkowej. Kupiec oczywiście sam sobie nie będzie wynajmował lokalu, ale w obliczeniach rentowności całej inwestycji ujęto kwotę czynszu, jaką musiałby ponieść jak w latach poprzednich, płacąc innemu właścicielowi powierzchni biurowej. Jestem zwolennikiem spokojnych inwestycji, a ta spełnia te kryteria. Mamy solidne podstawy w oparciu o tych trzech najemców, a każdy dodatkowo wynajęty mkw. powoduje tylko wzrost zysków - ocenia Leszek Wróblewski, prezes zarządu Spółki Kupiec.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz