INTERBIURO logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoBREMA Sp. z.o.o. logoPartner Capital Group logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTriGranit Corporation logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGhelamco Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoNowy Styl Group logoKwiaty dla biura logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoEcho Investment logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Space logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoSawig Invest Group logoEcophon Saint-Gobain logoDorbud S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoWOMAK HOLDING logoArchicom logoCOTEX Office Centre logoKart Sp. z o.o. logoCHB14 logoLobos Nieruchomości logoHexagon logoSchüco International Polska logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Łódzki rynek biurowy jest na „fali wznoszącej”

Przykładem łódzkiego biurowca jest obiekt Kopcińskiego 79 (wizualizacja)
Przykładem łódzkiego biurowca jest obiekt Kopcińskiego 79 (wizualizacja)
Colliers International podsumował rynek biurowy w Łodzi. Z publikacji wynika, że podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w Łodzi wynosi 350 000 mkw., a najemcy na koniec III kw. br. do swojej dyspozycji mają 67 nowoczesnych budynków.

Popyt na powierzchnię biurową od początku 2016 r. wyniósł 30 000 mkw. Ponad połowa z umów podpisanych w obecnym roku to nowe transakcje. Warto zauważyć, że poprzedni rok zakończył się z rekordowym poziomem wynajmu 63 500 mkw. 

 

Widać, że Łódź jest na „fali wznoszącej”. Od kilku lat obserwujemy ożywienie po stronie zarówno popytu jak i podaży powierzchni biurowych. Poprawa wizerunku Łodzi dzięki udanym inwestycjom miejskim i regionalnym, w połączeniu z dużym potencjałem ludzkim i świetnym położeniem przynoszą efekty w postaci nowych inwestorów, także w sektorze biurowym — mówi Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny Colliers International w Łodzi. 

 

Specjaliści Colliers International zauważają, że charakterystyczną cechą łódzkiego rynku biurowego jest stosunkowo wysoki udział projektów postindustrialnych dostosowanych do nowoczesnych standardów biurowych. 

 

Niemal 90 proc. istniejącej podaży zlokalizowanej jest w centralnej części miasta, wzdłuż korytarza Zachód-Wschód. Pozostała część powierzchni biurowej znajduje się poza Śródmieściem, w północno-zachodniej części miasta oraz w strefie południowo-wschodniej.

 

Pomimo dużej ilości powierzchni dostarczonej na łódzki rynek w ciągu ostatnich pięciu lat, czyli 115 000 mkw. stopa pustostanów utrzymuje się tu poniżej 10 proc.  

 

Łódzki rynek biurowy w porównaniu do pozostałych miast regionalnych nadal oferuje konkurencyjne warunki najmu. Wywoławcze czynsze w starszych budynkach osiągają poziom 8-11 EUR/ mkw/miesiąc, a w nowych projektach kształtują się na poziomie 12-13,5 EUR/mkw/miesiąc.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra