INTER-BUD logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoBusiness House logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKontor logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoTétris Poland logoPodium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoVantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoSpectra Development logoHAVRE Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCOTEX Office Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoCity Space logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

i2 Development sprzedał biurowce

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Warte 40 mln zł netto biurowce zostały sprzedane przez i2 Development. Sprzedaż budynków przyniesie deweloperowi pozytywny efekt finansowy – po rozliczeniu transakcji środki pieniężne wzrosną przynajmniej o 20 mln zł. Kwoty sprzedaży biurowców zostaną uiszczone do 31 marca 2017 r.

Sprzedane budynki biurowo-usługowe to Nowy Alexanderhaus oraz Twelve. Zostały one wycenione na 40 mln zł netto, a ich sprzedaż odbyła się poprzez dwie transakcje. Pierwszą z nich była sprzedaż obiektu Nowy Alexanderhaus wraz z gruntem. Z kolei, transakcją dla budynku Twelve była sprzedaż praw i obowiązków spółki projektowej. Wartość nieruchomości pomniejszona została o kredyt i obciążenia Spółki, w tym pożyczki udzielone w Grupie Kapitałowej.

 

Wg szacunków zarządu i2 Development w następstwie rozliczenia obu transakcji, w tym spłacie kredytów, środki pieniężne Spółki (po rozliczeniu zobowiązań związanych ze sprzedażą) wzrosną o nie mniej niż 20 mln zł. Sprzedaliśmy kolejne inwestycje zgodnie z założeniami i terminowo, tak jak zapowiadaliśmy przed IPO. Biurowce były w ofercie naszymi pierwszymi inwestycjami komercyjnymi, obok licznych inwestycji mieszkaniowych. Przed nami do oddania trzy biurowce, a pierwszy nastąpi już w II kwartale 2017 r. Liczymy na kolejne sukcesy, które poparte są naszą atrakcyjną ofertą inwestycji zlokalizowanych w ścisłym centrum Wrocławia – powiedział Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.


i2 Development w swoim portfolio ma zarówno inwestycje mieszkaniowe, jak i komercyjne. W I kw. 2017 r. zostanie zakończona budowa biurowca The Place. Z kolei na II kw. 2018 r. planowane jest zakończenie obiektu Księcia Witolda o powierzchni użytkowej 6200 mkw. Najnowszą inwestycją w ofercie dewelopera jest biurowiec Wielka 27, który będzie najwyższym biurowcem we Wrocławiu.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra