Tork

i2 Development sprzedał biurowce

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Warte 40 mln zł netto biurowce zostały sprzedane przez i2 Development. Sprzedaż budynków przyniesie deweloperowi pozytywny efekt finansowy – po rozliczeniu transakcji środki pieniężne wzrosną przynajmniej o 20 mln zł. Kwoty sprzedaży biurowców zostaną uiszczone do 31 marca 2017 r.

Sprzedane budynki biurowo-usługowe to Nowy Alexanderhaus oraz Twelve. Zostały one wycenione na 40 mln zł netto, a ich sprzedaż odbyła się poprzez dwie transakcje. Pierwszą z nich była sprzedaż obiektu Nowy Alexanderhaus wraz z gruntem. Z kolei, transakcją dla budynku Twelve była sprzedaż praw i obowiązków spółki projektowej. Wartość nieruchomości pomniejszona została o kredyt i obciążenia Spółki, w tym pożyczki udzielone w Grupie Kapitałowej.

 

Wg szacunków zarządu i2 Development w następstwie rozliczenia obu transakcji, w tym spłacie kredytów, środki pieniężne Spółki (po rozliczeniu zobowiązań związanych ze sprzedażą) wzrosną o nie mniej niż 20 mln zł. Sprzedaliśmy kolejne inwestycje zgodnie z założeniami i terminowo, tak jak zapowiadaliśmy przed IPO. Biurowce były w ofercie naszymi pierwszymi inwestycjami komercyjnymi, obok licznych inwestycji mieszkaniowych. Przed nami do oddania trzy biurowce, a pierwszy nastąpi już w II kwartale 2017 r. Liczymy na kolejne sukcesy, które poparte są naszą atrakcyjną ofertą inwestycji zlokalizowanych w ścisłym centrum Wrocławia – powiedział Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.


i2 Development w swoim portfolio ma zarówno inwestycje mieszkaniowe, jak i komercyjne. W I kw. 2017 r. zostanie zakończona budowa biurowca The Place. Z kolei na II kw. 2018 r. planowane jest zakończenie obiektu Księcia Witolda o powierzchni użytkowej 6200 mkw. Najnowszą inwestycją w ofercie dewelopera jest biurowiec Wielka 27, który będzie najwyższym biurowcem we Wrocławiu.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra