Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoKontor logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVantage Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArchicom logoBusiness House logoAluprof S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoSpectra Development logoForbo Flooring Systems Polska logoOlivia Business Centre logoTorus logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVastint Poland Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Witosa Point z generalnym wykonawcą

Biurowiec Witosa Point w Warszawie - wizualizacja (fot. materiały prasowe)
Firma Totalbud została generalnym wykonawcą warszawskiego biurowca Witosa Point. Obiekt zlokalizowany jest u zbiegu ulic Idzikowskiego i Sobieskiego. Biurowiec stanie na czterech działkach inwestycyjnych o łącznej powierzchni 2615 mkw.

Nowy biurowiec na warszawskim Mokotowie będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych oraz dwukondygnacyjny garaż podziemny, który pomieści 112 miejsc parkingowych. Inwestorem jest firma Todan Development sp. z o. o. Idzikowskiego Investment s.k.a. Projekt budynku powstał w pracowni 4am Architekci. Część handlowo-usługowa zaprojektowana jest na fragmencie dwóch pierwszych kondygnacji nadziemnych. Łączna powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 9257 mkw. 

 

Witosa Point to obiekt zaprojektowany jako miejsce przyjazne dla użytkowników i gości. Wśród udogodnień na uwagę zasługuje pomieszczenie przeznaczone dla matek karmiących oraz do odpoczynku dla kobiet w ciąży. Jest ono wyposażone w niezbędne meble i urządzenia. 

 

Bryła budynku wpisuje się w obrys działki kształtem przypominającym formę żagla. Składa się ona z dwóch kubatur: »cokołowej« oraz »korpusu głównego«. Dzięki nietypowej bryle budynku i płytkim traktom wszystkie powierzchnie biurowe mają duży dostęp do światła dziennego, świeżego powietrza oraz widoku na otaczający, nieprzesłonięty innymi budynkami krajobraz. »Cokół« ma wysokość jednej kondygnacji w północnej strefie oraz wysokość dwóch kondygnacji w strefie południowej i zachodniej. »Korpus« ma wysokości 4-5 kondygnacji i zbudowany jest na planie żagla. Bryła »korpusu«, poczynając od elewacji po stronie zachodniej, ma szerokość ponad 27 m elewacji i zwęża się ku części północno-wschodniej osiągając tam ok. 6 m. W części południowo-wschodniej »korpus« ma charakterystyczne podcięcie od spodu, akcentujące wejście do budynku. W bryle budynku wprowadzono zasadę zróżnicowania materiałowego i kolorystycznego »cokołu« i »korpusu«. Obie części będą kontrastowały względem siebie. Część »cokołowa« będzie w kolorystyce ciemnej, »korpus« natomiast w jasnej (odcienia szarości, aluminium anodowane). Doprecyzowanie ostatecznych, kolorów elewacji nastąpi na etapie projektu wykonawczego – mówi architekt Arkadiusz Wróblewski z pracowni 4am Architekci.


Obecnie prowadzone są prace przy fundamentach. Termin zakończenia budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na luty 2018 r.
 


0.0
Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz
mantra