bcb wrzesień 2020

Nowy biurowiec na start

Wizualizacja inwestycji Szczecin Business Plaza
Rozpoczęła się realizacja budowy inwestycji biurowo-usługowej Szczecin Business Plaza. Nowy obiekt dostarczy na zachodniopomorski rynek 11 100 mkw. łącznej powierzchni użytkowej.

Niemal cały pierwszy etap inwestycji (łącznie ok. 3000 mkw.) został już zarezerwowany przez najemców. Obecnie trwają szczegółowe negocjacje w celu podpisania umów najmu na zarezerwowaną powierzchnię.

 

I etap inwestycji obejmuje dwa biurowce, których oddanie do użytku planowane jest na III kw. br. Każdy z nich będzie miał 1500 mkw. powierzchni całkowitej. W kolejnym etapie zostaną oddane do użytku dwa kolejne biurowce: biurowiec 3 o powierzchni całkowitej 1500 mkw. oraz biurowiec 4 o powierzchni całkowitej 6720 mkw. – powiedział Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny firmy doradczej Litwiniuk Property sp. z o.o.

 

Po kilku miesiącach przygotowań nareszcie nadszedł moment, na który wszyscy czekaliśmy – ruszamy z budową. Nowo powstające budynki mają otrzymać certyfikat LEED – jeden z najważniejszych światowych certyfikatów przyznawany obiektom przyjaznym środowisku. Z tego powodu musieliśmy podjąć szereg działań również przed rozpoczęciem prac budowlanych – takich jak odpowiedni dobór urządzeń, bilans energetyczny czy zabezpieczenie otaczającej nas przestrzeni. To dopiero początek drogi ale dzięki dodatkowym wysiłkom jesteśmy w stanie zaproponować naszym najemcom obiekty nie tylko komfortowe oraz nowoczesne ale również wykonane z naturalnych materiałów oraz przy zastosowaniu pro-ekologicznych rozwiązań. Tworzymy przestrzeń  przyjazną człowiekowi oraz środowisku – powiedział Łukasz Król, kierownik projektu.

 

Szczecin Business Plaza dostarczy 11 100 mkw. powierzchni użytkowej klasy A. Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Południowej w Szczecinie. Inwestorem jest spółka Agatrans Multi Projekt sp. z o.o. sp. k. Projektantem inwestycji jest IDS Architekci sp. z o.o. Wyłączną firmą odpowiedzialną za najem/komercjalizację inwestycji Szczecin Business Plaza jest firma doradcza Litwiniuk Property sp. z o.o.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz