Tork

Deckshield w biurowcu nad samą Wisłą

Parking podziemny w budynku The Tides (fot. Flowcrete Polska)
Budynek biurowo-apartamentowy The Tides w Warszawie został wyposażony w specjalistyczne posadzki parkingowe Deckshield. Wykonano je na powierzchni 4000 mkw. w technologii i z materiałów dostarczonych przez Flowcrete Polska.

Inwestorem obiektu jest The Tides Property Group. Budynek The Tides powstał wg projektu Kuryłowicz & Associates. Oferuje on ponad 13 000 mkw. powierzchni biurowej oraz 10 luksusowych apartamentów. Użytkownicy budynku mają do dyspozycji 125 miejsc postojowych, z czego 75 w garażu podziemnym, a także 42 stanowiska dla rowerów. Na całej powierzchni parkingu na poziomie „-1” wykonano specjalistyczne posadzki poliuretanowo-kwarcowe w systemie Deckshield opracowanym przez Flowcrete Polska

 

Posadzki Deckshield są wykonywane na bazie żywicy poliuretanowej z dodatkiem piasku kwarcowego, dzięki czemu są elastyczne i wodoszczelne, a przy tym odporne na duże obciążenia mechaniczne. Technologia ta pozwala zabezpieczyć betonowe podłoże przed zniszczeniem w wyniku intensywnego ruchu pojazdów, a także przed działaniem paliwa i innych płynów samochodowych oraz chlorków zawartych w solach drogowych. System Deckshield jest dostępny w żywych kolorach, które optycznie powiększają powierzchnię parkingu. Ponadto, ma antypoślizgową powierzchnię zwiększającą przyczepność opon do podłoża oraz redukuje hałas związany z ruchem pojazdów. 

 

Wybierając system Deckshield jako zabezpieczenie podłoża zwracaliśmy uwagę na jego wyjątkowe parametry użytkowe, ale równie mocno zależało nam na estetyce spójnej z koncepcją architektoniczną budynku. Posadzki na parkingu podziemnym w The Tides – zarówno na miejscach postojowych, jak i na drogach jezdnych – mają jednolity szary kolor w odcieniu Mid Grey. Na nich wykonano specjalnie zaprojektowane oznaczenia w kontrastowych kolorach, które ułatwiają orientację w przestrzeni i usprawniają organizację ruchu – powiedział arch. Jacek Świderski z Kuryłowicz & Associates.

 

Posadzki Deckshield znajdują szerokie zastosowanie w garażach podziemnych jedno- i wielopoziomowych, w garażach nadziemnych – na kondygnacjach pośrednich oraz na parkingach zewnętrznych, a także na rampach. 

 


0.0
Tagi: Flowcrete
Napisz pierwszy komentarz