Inter-bud Fabryczna - duży

Bipromet zlecił opracowanie koncepcji

Spółka wybrała firmę, która stworzy plan inwestycji dla nabytej za 1,616 mln zł działki w centrum Katowic.

W ramach zorganizowanego pod koniec października przetargu spółka Bipromet wybrała firmę, która stworzy plan inwestycji dla działki nabytej w centrum Katowic. Firma konsultingowa ma wskazać możliwości i kierunki zabudowy połączonych parceli o łącznej powierzchni ponad 12 tys. m kw., za które inwestor zapłacił ponad 1,61 mln zł.

Przedmiotowa nieruchomość, położona przy ul. Gen. Sikorskiego, objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jego zapisy przewidują na niej realizację budownictwa z zakresu usług użyteczności publicznej i obiektów komercyjnych. Teren może być zatem przeznaczony pod realizację centrum konferencyjno-biurowego albo wielopiętrowej zabudowy komercyjnej, hotelowej lub apartamentowej.

Bipromet jest przedsiębiorstwem inżynieryjno-budowlanym, które koncentruje się na działalności projektowej i wykonawczej dedykowanej przemysłowi metali nieżelaznych oraz ochronie środowiska. Spółka wiążę duże nadzieje z rynkiem indyjskim – dotychczasowa współpraca Biprometu z hinduskimi firmami pozwala prognozować trwałe ulokowanie działalności w Indiach.
 


0.0
Tagi: Bipromet
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra