bcb wrzesień 2020

Arvato w Altusie

Katowice, wiz. LC Corp
Katowice, wiz. LC Corp
Firma Arvato Polska wynajęła niemal 1000 mkw. powierzchni w biurowcu Altus w Katowicach. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

Firma Arvato Polska wchodzi w skład grupy Arvato i jest częścią międzynarodowego koncernu medialnego Bertelsmann SE & Co. KgaA. W Polsce firma jest obecna od 1994 r. Arvato świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe w zakresie 3 grup rozwiązań: SCM, CRM oraz FS. Do biurowca Altus firma wprowadziła się z początkiem listopada 2016 r. W swoim nowym biurze Arvato będzie oferować usługi finansowe. 


Utworzenie kolejnego oddziału Arvato to efekt dynamicznego rozwoju naszej firmy. Na podstawie bardzo wnikliwych analiz rynkowych zdecydowaliśmy, że Katowice najlepiej odpowiadają naszym potrzebom, zarówno pod względem lokalizacyjnym, potencjału zasobów ludzkich, jak i powierzchni biurowych — mówi Tomasz Hadzik, Dyrektor SG AFS / Członek Zarządu w Arvato Polska. 


Katowice stały się rynkiem, który przyciąga nowe firmy o zasięgu globalnym. Potencjał rynku pracy aglomeracji śląskiej oraz dynamicznie rozwijający się sektor nowoczesnych powierzchni biurowych tworzą sprzyjające warunki i przestrzeń oraz perspektywy dla dalszego rozwoju tych firm — mówi Barbara Pryszcz, dyrektor regionalny Colliers International w Katowicach. 

 

Altus to najwyższy biurowiec w Katowicach i zarazem jeden z największych w Polsce obiektów biurowo-usługowych. Powierzchnia całkowita budynku to około 69 000 mkw. Projekt składa się z trzech połączonych ze sobą brył. Ich wspólnym elementem jest 4-kondygnacyjne atrium. Altus oferuje nie tylko powierzchnie biurowe, ale także liczne punkty usługowo-handlowe. W budynku znajduje się również czterogwiazdkowy hotel oraz centrum konferencyjne. Altus posiada także 3-kondygnacyjny parking podziemny na blisko 600 miejsc postojowych oraz myjnię samochodową. 

 


0.0
Tagi: Katowice
Napisz pierwszy komentarz