Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Nowy właściciel Przystanku mBank

Przystanek mBank z lotu
Biurowiec Przystanek mBank w Łodzi
Projekt biurowy Przystanek mBank w Łodzi będzie mieć nowego właściciela. Spółki z grupy Ghelamco podpisały umowę przedwstępną sprzedaży z holenderską firmą LCN Euro Master Dutch Holdings.

Spółki z grupy Ghelamco zawarły przedwstępną umowę sprzedaży udziałów spółki będącej właścicielem Przystanku mBank z holenderską firmą LCN Euro Master Dutch Holdings z siedzibą w Amsterdamie. Przyrzeczona umowa zostanie zawarta po spełnieniu określonych w umowie przedwstępnej warunków. Będzie ona sfinalizowana nie później niż do 31 października 2018 r. Spółkom z grupy Ghelamco w transakcji doradzali eksperci z JLL, a za doradztwo prawne odpowiadała kancelaria Hogan Lovells.

 

Zawarta umowa to jedna z największych transakcji na łódzkim rynku nieruchomości, jakie miały miejsce w ostatnich latach. Ten sukces jest dla nas zachętą do dalszego inwestowania w rynek nieruchomości biurowych w Łodzi, który w naszych oczach ma wciąż bardzo duży potencjał rozwoju – komentuje Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. 

 

Wyróżniamy się na europejskim i północnoamerykańskim rynku w transakcjach typu sale-leaseback oraz built-to-suit. Poprzez ścisłą współpracę z przyszłymi najemcami oraz deweloperami, jesteśmy w stanie stworzyć elastyczne rozwiązania dla naszych klientów i partnerów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązanej współpracy z Ghelamco oraz naszym klientem-najemcą, firmą mBank. LCN z dumą staje się częścią tego projektu, który idealnie wpisuje się w długoterminowe cele naszych partnerów w inwestowaniu, czyli funduszy emerytalnych oraz ubezpieczycieli – mówi Edward LaPuma, współzałożyciel i partner zarządzający LCN Capital Partners.

 

Przystanek mBank jest pierwszym projektem zrealizowany przez Ghelamco Poland w Łodzi. Inwestycja została zrealizowana w ścisłym centrum przy ul. Kilińskiego. W skład kompleksu oprócz nowo wybudowanego, 6-kondygnacyjnego budynku biurowego wchodzi również zabytkowy pałacyk z oficyną, który został harmonijnie włączony w projekt. W ramach inwestycji powstał również podziemny parking oraz rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów z pełnym zapleczem. Łącznie w budynkach kompleksu znajduje się ok. 24 000 mkw. powierzchni biurowej, którą w całości zajmie Grupa mBank. Podpisana w grudniu 2015 r. na okres 12 lat umowa najmu jest jedną z największych na polskim rynku nieruchomości w ostatnich latach. W listopadzie 2016 roku Przystanek mBank zdobył nagrodę w prestiżowym konkursie nieruchomościowym CIJ Awards w kategorii Best Office Lease of the Year. Bank wprowadzi się do swojej nowej siedziby w drugiej połowie 2017 roku. 

 


4.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra