Assa Abloy

Elektrownia Powiśle na nowo

25 maja odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rewitalizowaną Elektrownię Powiśle. Wg zapewnień dewelopera będzie to jeden z najbardziej innowacyjnych i interesujących projektów w Europie.

Niegdyś Elektrownia zlokalizowana przy ul. Leszczyńskiej, Zajęczej i Wybrzeżu Kościuszkowskim była jedną z najbardziej innowacyjnych elektrowni w Europie. Fabryka została zamknięta w 2011 r. Wkrótce jednak powróci ona w nowej formie. Projekt inwestycji obejmuje rewitalizację zabytkowej elektrowni, utworzenie 3 nowych budynków biurowych klasy A, luksusowych apartamentów oraz butikowego hotelu. Do pierwszego biurowca najemcy będą mogli wprowadzić się już w I kw. 2018 r., z kolei otwarcie przestrzeni kulinarno-handlowej przewidziane jest na przełom 2018/2019 r.

Wielofunkcyjny projekt Elektrowni Powiśle obejmie ponad 40 nowych koncepcji rekreacyjnych, w tym restauracje, bary, kawiarnie i koncepty kulinarne. W głównej hali starej elektrowni powstanie przestrzeń kulinarna stworzona przez 20 operatorów serwujących kuchnie z różnych stron świata. Restauracje, kawiarnie i bary będą obejmowały także przylegające do historycznego obiektu place, na których będą odbywać się różne wydarzenia kulturalne i sportowe. Oprócz budynków, stworzymy trzy piazze - miejsca gdzie regularnie odbywać się będą imprezy: koncerty, pokazy artystyczne, animacje i wystawy itp. Wierzę, że to miejsce już wkrótce stanie się najlepszym miejscem do spędzania wolnego czasu i nowym, rekreacyjnym sercem Warszawy – mówi Brian Patterson, właściciel i managing director White Star Real Estate.

Oprócz oferty kulinarnej Elektrownia Powiśle zaoferuje ponad 10 000 mkw. powierzchni handlowej. Swoje miejsce znajdą tu polskie i międzynarodowe butiki, concept i pop-up story. Przestrzeń handlową uzupełnią hotel butikowy i apartamenty na wynajem oraz 3 budynki biurowe klasy A. Łączna powierzchnia biurowców będzie wynosić 23 000 mkw. 

Atutem inwestycji jest także jej lokalizacja. Elektrownia Powiśle znajduje się w pobliżu biznesowego centrum Warszawy, oraz drugiej linii metra. Projekt powstaje dwie stacje metra od centrum miasta, w zielonej części Śródmieścia, do którego przynależą liczne parki, skwery, ścieżki rowerowe, muzea, bary i kawiarnie. 

Deweloper zapewnia, że rewitalizacja historycznego obiektu Elektrowni będzie jedną z najbardziej innowacyjnych i interesujących w Europie. Cieszymy się, że inwestujemy w rewitalizację tej zabytkowej elektrowni, tworząc niepowtarzalny projekt. Elektrownia Powiśle będzie wyjątkowym miejscem, odpowiadającym wymaganiom, przed którymi w przyszłości stanie handel i rekreacja – mówi Karol Bartos, Dyrektor Zarządzający Tristan Capital Partners.

Za projekt architektoniczny odpowiada zespół architektów w APA Wojciechowski, wspierany przez studio Belotto Design.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz