bcb wrzesień 2020

Fundamental Group przebuduje fabrykę FSO

Rewitalizacja FSO - wizualizacja
Rewitalizacja FSO - wizualizacja
Znamy już generalnego wykonawcę wielofunkcyjnego kompleksu przy ul. Modlińskiej w Warszawie. Będzie nim Fundamental Group.

Fundamental Group jest jedną z kluczowych warszawskich firm na rynku budowlanym w Polsce. To właśnie z nią GlobalExpo podpisało umowę na generalne wykonawstwo kompleksu przy ul. Modlińskiej w Warszawie. W miejscu tym, czyli na terenie dawnej Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu powstanie centrum targowo-wystawiennicze. 

Działka przy ul. Modlińskiej 4 i 6B ma 10,5 ha powierzchni. Na tym terenie powstanie 60 000 mkw. nowoczesnego centrum wystawienniczego z budynkami biurowo-usługowymi i towarzyszącą infrastrukturą. Do zadań Fundamental Group należy m.in. przebudowa i zmiana sposobu użytkowania istniejących budynków.

Jest to pierwszy projekt rewitalizacyjny części pofabrycznych terenów FSO na Żeraniu. Dzięki niemu zostanie wybudowane centrum targowo-konferencyjne z halą wystawienniczą oraz przestrzenią konferencyjno-kongresową. W ramach kompleksu powstaną także całoroczna stała część wystawiennicza z ofertą budowlano-dekoracyjną, hotel klasy biznesowej, powierzchnie biurowe oraz ponad 1400 miejsc parkingowych. Oddanie do użytku całości obiektu planowane jest w 2018 r.

Efektem naszej współpracy z Inwestorem będzie rewitalizacja pofabrycznej hali i biurowca oraz powstanie nowoczesnej przestrzeni targowej, wystawienniczej z funkcjami konferencyjnymi, eventowymi oraz biurowymi. Lokalizacja i doskonała komunikacja przybliżają to miejsce mieszkańcom stolicy. Będzie to klimatyczna przestrzeń postindustrialna, z której pewnością chętnie będą korzystać warszawiacy – komentuje Sławomir Soroka, Kierownik Projektu z Fundamental Group.

 


2.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz