Park Project II

Nie odczujesz podróży do domu

Przyszli pracownicy 8-kondygnacyjnego biurowca, który zajmie miejsce DH Społem, będą mogli wsiąść do metra nie wychodząc na zewnątrz.

Miejsce 4-piętrowego domu handlowego Sezam zajmie 8-kondygnacyjny biurowiec wykonany ze szkła i stali. W jego wnętrzu znajdzie się jedno z pięciu wyjść ze stacji metra „Świętokrzyska”. Projekty budynku biurowego i nowobudowanej II linii metra zostały już szczegółowo uzgodnione – podało „Życie Warszawy”.

Inwestycję biurową będą realizować wspólnie przez Społem WSS Śródmieście i deweloper Juvenes. Zgodnie z zaakceptowanym projektem front budynku ułoży się w kształt litery „S” – od nazwy Społem. Na poziomach od –1 do 1 znajdą się powierzchnie handlowe, usługowe i gastronomiczne. Wyższe kondygnacje przeznaczone będą na biura. Prace budowlane mają ruszyć na przełomie 2012 i 2013 r. Najpierw jednak rozebrany musi zostać stary budynek Sezamu, zrealizowany w 1969 r. Zgodę na rozbiórkę wyraził już konserwator zabytków.

Wyjście z peronu znajdzie się na parterze, w handlowej części biurowca. Bezpośrednio nad schodami metra nadwieszone zostanie piętro biurowca.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra