Inter-bud Fabryczna - duży

EKO Pierwszy tysiąc „zielonych”

Firma doradcza Jones Lang LaSalle zatrudnia już ponad tysiąc specjalistów zrównoważonego budownictwa.

Firma doradcza Jones Lang LaSalle zatrudnia już ponad tysiąc akredytowanych specjalistów zrównoważonego budownictwa. Specjalizują się oni m.in. w certyfikatach AIEMA, BREEAM, CEM, DCEP, Green Globes, Green Star, LEED oraz NABERS.

Eksperci działają w 27 krajach Azji, Europy Środkowo-Wschodniej, Afryki oraz obu Ameryk. Do tej pory doradzali w procesach certyfikacji ponad 200 budynków i powierzchni komercyjnych. Firma uczestniczyła przy wdrożeniu projektów z zastosowaniem energii wiatrowej lub biomasy o mocy wytworzonej energii elektrycznej na poziomie 1400 MW.

Na znaczeniu nabierają kwestie oddziaływania nieruchomości na środowisko naturalne i społeczne. Potrzebę uwzględnienia rozwiązań zrównoważonego budownictwa jako elementu długoterminowej strategii rozwoju biznesu dostrzegają zarówno inwestorzy, jak i najemcy. Pojawiło się wiele inicjatyw, mających na celu umożliwienie podmiotom związanym z rynkiem nieruchomości oceny wydajności rozwiązań przyjaznych środowisku w miarodajny sposób. Jones Lang LaSalle podąża za wyznaczanymi na rynku standardami – podsumował Paweł Warda, Dyrektor działu Project and Development Services CEE & SEE w Jones Lang LaSalle, LEED AP.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra