Park Project II

Renowacja „pradziadka” drapaczy chmur

Historyczny młyn z 1797 r. jest najstarszym na świecie budynkiem, osadzonym na żeliwnej konstrukcji. Powszechnie uważa się go za prototyp drapaczy chmur.

Naprawą i konserwacją zabytkowej budowli, która od 2005 roku znajduje się na liście zabytków  klasy A brytyjskiego Dziedzictwa Narodowego, zajmie się zespół konsultantów budowlanych z międzynarodowej firmy Gleeds. Na remont położonego w mieście Shrewsbury (stolica hrabstwa Shropshire w Anglii) obiektu przeznaczono 50 milionów funtów.

W skład kompleksu Ditherington Flax Mill wchodzi 7 budynków o łącznej powierzchni 9055 m kw., usytuowanych na obszarze 20.000 m kw. Po zakończeniu inwestycji poszczególne pomieszczenia zostaną przeznaczone na powierzchnię biurową i mieszkalną, obiekty rekreacyjne oraz park krajobrazowy. Należy spodziewać się ogólnej poprawy infrastruktury Ditherington Flax Mill.

Czujemy się zaszczyceni tym, że powierzono nam realizację tego niezwykłego projektu dla Shrewsbury. Remont Ditherington Flax Mill jest jednym z najdonioślejszych wydarzeń w mieście i pełni kluczową rolę jako element Dziedzictwa Narodowego Wielkiej Brytanii. Remont w całości sponsoruje państwo – podkreśla Martin Smalley, dyrektor Gleeds odpowiedzialny za realizację przedsięwzięcia.


0.0
Tagi: Gleeds
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra