Assa Abloy

.KTW I już za cztery miesiące

Budowa biurowca .KTW I
Budynek .KTW I osiągnął już stan surowy zamknięty, a z budowy zniknął już ostatni żuraw. Do otwarcia biurowca pozostały cztery miesiące.

Obecnie na budowie biurowca .KTW I prowadzone są intensywne prace na dachu technicznym oraz wewnątrz budynku, zaś w częściach wspólnych trwają roboty wykończeniowe i przybywa wyposażenia. W podcieniu szóstej kondygnacji naziemnej, czyli od spodu przewieszenia bryły budynku, trwa montaż obudowy z siatki cięto-ciągnionej. Materiał ten mocowany jest również na rampie zjazdowej, prowadzącej na poziom -1. W garażu podziemnym zostały już położone posadzki żywiczne. Do zrealizowania pozostały drobne prace wykończeniowe, takie jak: malowanie linii miejsc parkingowych, malowanie docelowe ścian i montaż odbojów.

Ku końcowi zmierzają prace instalacyjne w maszynowni, które rozpoczęliśmy jeszcze w październiku ubiegłego roku. Dodatkowo, na poziomie +14 montujemy podkonstrukcje pod siatki cięto-ciągnione oraz beton architektoniczny. Z nich zostanie przygotowana obudowa dachu technicznego. W pracy na najwyższych piętrach wykorzystujemy techniki alpinistyczne. Część robót jest wykonywana z podestu zewnętrznego, którego położenie możemy regulować w zależności od potrzeb pracującego zespołu – mówi Wojciech Adam, Kierownik Budowy z ramienia firmy STRABAG.

Zaawansowane są również wewnętrzne prace instalacyjne i wykończeniowe. W budynku zamontowano już wszystkie windy, a w najbliższych dniach ma się rozpocząć wykonywanie okładzin ściennych oraz posadzek w holach windowych. W toku są prace malarskie, a wkrótce będą realizowane posadzki żywiczne. Jedną z najbardziej reprezentacyjnych przestrzeni biurowca będzie hol główny, w którym pojawiły się już okładziny drewniane. Na ścianie znajdującej się za ladą recepcyjną trwa montaż okładzin z ryflowanego betonu architektonicznego.

Mimo trwającej zimy, warunki pogodowe nie wpływają na tok prowadzonych prac. Zaplanowane na 1 czerwca br. otwarcie biurowca jest niezagrożone – zapewnia Marian Garczarczyk, Dyrektor Projektu z ramienia TDJ Estate.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz