Interbiuro - duży

Teraz rozbiórka, w przyszłości biurowiec

Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający, Penta Real Estate w Polsce.
Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający, Penta Real Estate w Polsce.
Penta Real Estate rozpoczęła prace rozbiórkowe na terenie dawnych Zakładów Graficznych przy ul. Miedzianej 11 w Warszawie.

Penta Real Estate rozpoczęła już rozbiórkę budynków zlokalizowanych na terenie dawnych Zakładów Graficznych „Dom Słowa Polskiego”. Przy ul. Miedzianej na warszawskiej Woli powstanie drugi projekt deweloperski firmy w Polsce. Penta Real Estate zagospodaruje działkę o powierzchni ok. 6300 mkw. W tym celu istniejąca zabudowa zostanie całkowicie rozebrana. Jako pierwszy zostanie wyburzony budynek magazynowy typu “Berlin” zlokalizowany w głębi działki. W następnym etapie zostanie rozebrany budynek typu “Lipsk” położony na skrzyżowaniu ulic Miedzianej i Pańskiej. Zgodnie z harmonogramem rozbiórka zakończy się w III kw. 2018 r.

Na działce u zbiegu ulicy Miedzianej i Pańskiej powstanie nowoczesny budynek biurowy, który przyszłym najemcom dostarczy około 28 000 mkw. powierzchni najmu brutto. Budynek będzie posiadał certyfikat LEED i będzie spełniał najwyższe wymagania technologiczne w zakresie energooszczędności. W odróżnieniu od wielu budynków wysokościowych w otoczeniu inwestycji Penta Real Estate, które są aktualnie albo w trakcie realizacji albo w przygotowaniu – nasz budynek nie będzie budynkiem wieżowym. Inwestycja Penty odmieni ten zaniedbany fragment warszawskiej tkanki miejskiej w nowoczesną i przyjazną przestrzeń. Warto dodać, że budynek będzie sąsiadował z placem Kazimierza, otwartym placem miejskim z przestrzenią rozrywkową (stanowiącym część planowanej inwestycji Towarowa 22), który powstanie w miejscu historycznego placu miejskiego Warszawy z początku XX wieku – komentuje Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający, Penta Real Estate w Polsce.

Nowa inwestycja Penta Real Estate położona jest w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesowej Warszawy, tzw. City Centre West. Obiekt będzie dobrze skomunikowany z centrum miasta. Powstanie on bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego, jak również blisko Śródmieścia i Ronda ONZ, a tym samym zapewnia pracownikom bardzo dobry dostęp do transportu publicznego.

 


3.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz