Na Mennicy montują elewację

Mennica Legacy Tower - Budynek Zachodni
Na placu budowy Mennica Legacy Tower trwają intensywne prace. Rozpoczął się już montaż elewacji na niższym budynku.

Budowa kompleksu Mennica Legacy Tower rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. Generalny wykonawca inwestycji jest firma Warbud, która realizuje kolejne etapy prac budowlanych związanych z konstrukcją Wieży oraz Budynku Zachodniego. 

W 43-metrowym budynku biurowym trwają już prace związane z wykonaniem konstrukcji kondygnacji +9. Rozpoczęto także montaż wind oraz pierwszych elementów szklanej elewacji. System fasadowy z otwieranymi panelami został opracowany i wyprodukowany przez firmę Aluprof z Bielska-Białej. W 140-metrowej wieży kompleksu ukończono już strop nad głównym lobby oraz całą kondygnację techniczną. Zrealizowano również antresole nad kondygnacją +4 w części centrum konferencyjnego. Zakończono został więc wymagający etap budowy, czyli konstrukcja głównego lobby wieży o użytkowej wysokości 12 m.

Realizacja inwestycji Mennica Legacy Tower przebiega zgodnie z naszymi planami, a na placu budowy pracuje obecnie około 300 osób. W niższej części kompleksu – Budynku Zachodnim rozpoczęliśmy montaż wind oraz pierwszych elementów szklanej elewacji. Fasada składa się z dwukomorowego systemu szklenia, co stanowi doskonałą izolacyjność zarówno termiczną, jak i akustyczną. System fasadowy posiada również otwierane panele, co jest rozwiązaniem unikatowym w wieżowcach. Zbliżamy się także do osiągnięcia docelowego tempa realizacji poszczególnych kondygnacji samej wieży – każdego tygodnia będzie wówczas powstawało jedno piętro. Na konstrukcji wieży został zamontowany system do dystrybucji betonu o zasięgu ponad 30 metrów, a niebawem rozpocznie się montaż kolejnego zestawu szalunków samo-wznoszących ACS oraz systemu osłon RCS, które będą wykorzystywane przy dalszych pracach konstrukcyjnych – powiedział Piotr Turchoński, Dyrektor Rozwoju Golub GetHouse. 

Wieża Mennica Legacy Tower i sąsiadujący z nią 43-metrowy budynek łącznie na warszawski rynek dostarczą 65 630 mkw. Kompleks biurowy realizowany jest przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A. Jego projekt powstał w pracowni architektonicznej Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie Outstanding. Planowany termin oddania jej do użytku to jesień 2019 r.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz