Assa Abloy

Nowe biuro Tremend

|
Siedziba biura architektonicznego Tremend (fot. Yassen Hristov)
Architekci z firmy Tremend, znanej z projektowania wnętrz komercyjnych budynków, zaaranżowali przestrzeń własnej siedziby.

Projekt aranżacji wnętrz siedziby firmy Tremend inspirowany był stylem industrialnym. Architekci zdecydowali się na pozostawienie w niektórych miejscach surowego betonu i cegły, którą pomalowano na jasny kolor. We wnętrzach dominują różne odcienie szarości, z którymi dobrze komponuje się ciemna tapeta oraz motyw przewodni – niebieski mural z przecinającymi się, złotymi liniami. Dopełnienie stanowią meble i dodatki nawiązujące do tych używanych w dawnych fabrykach lub pochodzące z takich wnętrz. Przykładem jest stół, do którego wykonania wykorzystano nogi starej maszyny do szycia z Łodzi.

Aby wizualnie ocieplić surowy klimat industrialnych pomieszczeń, zastosowano takie materiały, jak miedź i jasne drewno, z którego wykonano m.in. blaty stołów czy regały. Drewno zostało wykorzystane także do wyłożenia fragmentów ścian i sufitów. Przytulny klimat wprowadzają do wnętrz również rośliny. Fragment ściany przy recepcji pokrywa mech, w budynku znajdują się także naturalne kompozycje w szklanych naczyniach, nawiązujące do nurtu ekologicznego.

We wnętrzu wyodrębniono sale konferencyjne i miejsca spotkań, oddzielone od siebie za pomocą szklanych tafli. W pomieszczeniach przeznaczonych dla poszczególnych zespołów, zaprojektowano drzwi wykonane z tego samego materiału. Miejsca do pracy wspólnej architekci wydzielili za pomocą regałów, na których znajdują się książki lub rośliny umieszczone w naczyniach.

Całość kompozycji charakteryzuje spójność. Przykładowo białe fotele, przeszywane niebieską nitką korespondują z motywem przewodnim aranżacji. Malowidła na ścianach i fotografie nawiązują zaś do ważnych postaci ze świata architektury, wskazując na charakter działalności firmy Tremend, która zajmuje się przede wszystkim projektowaniem wnętrz hoteli i przestrzeni publicznych.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz