Kinnarps nowy

Centaurus coraz bliżej

Budowa inwestycji Centaurus
Już za kilka dni w Olsztynie odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję Centaurus. Będzie to najwyższy budynek w województwie warmińsko-mazurskim.

Spółka INOPA już wkrótce rozpocznie prace nad wilofunkcyjnym kompleksem Centaurus. Kamień węgielny pod budowę tego obiektu zostanie położony 14 czerwca br. Zaplanowano także wmurowanie kapsuły czasu, która upamiętni ten dzień.

Kompleks Centaurus będzie spełniał funkcje biurowe (8500 mwk.), mieszkalne oraz handlowo-usługowe. W ramach inwestycji powstanie także hotel Hampton by Hilton. Część mieszkaniowa będzie składała się z trzech brył (6-, 17- i 18-piętrowych), oferujących łącznie 178 lokali mieszkalnych. Centaurus będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestycja w Olsztynie ulokowana jest w ścisłym centrum miasta, u zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Głowackiego. W pobliżu kompleksu znajduje się starówka, parku oraz centrum handlowe. Projektantem kompleksu jest architekt Andrzej Kapuścik (autor m.in. Sea Towers w Gdyni).

 


3.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz