Assa Abloy

Przedostatni biurowiec w High5ive

Kompleks biurowy High5ive w Krakowie
Kompleks biurowy High5ive w Krakowie
Skanska rozpoczęła budowę kolejnego biurowca. Jest to czwarty budynek wchodzący w skład kompleksu biurowego High5ive w Krakowie.

Skanska ogłosiła rozpoczęcie budowy kolejnego biurowca w ramach kompleksu High5ive. Będzie to 6-kondygnacyjny budynek, który najemcom zaoferuje ok. 24 500 mkw. przestrzeni biurowej. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na I kw. 2020 r.

High5ive to nasza największa inwestycja w Krakowie jak do tej pory. Jest to jednocześnie najlepsza lokalizacja w tym mieście, w której mógł powstać projekt biurowy o takiej skali. Wraz z kolejnym budynkami tworzymy miejsce do pracy dla firm o różnych profilach, ale chcemy jednocześnie, żeby była to także przestrzeń dla mieszkańców - mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Docelowo kompleks biurowy High5ive będzie składał się z pięciu budynków. Jego łączna powierzchnia to ok. 70 000 mkw. GLA. Dwa pierwsze biurowce powstały przy Galerii Krakowskiej (łącznie dostarczyły one 23 300 mkw. powierzchni biurowej). Budynki te zostały już oddane do użytku, a swoje biura mają tutaj m.in. ABB, PwC, Ocado Technology, Symphony i przestrzeń coworkingowa Business Link. Budowa trzeciego biurowca rozpoczęła się w III kw. 2017. Obiekt ten zaoferuje ok. 12 200 mkw. powierzchni biurowej.

Budynki 3 i 4 będą ubiegać się nie tylko o certyfikat LEED na poziomie Platinum, ale także o certyfikat „Obiekt bez Barier” (kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim). Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska S.A. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia NS Moon Studio.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz