bcb wrzesień 2020

Usługa wprowadzająca zieleń do biur z nagrodą Dobry Wzór 2018

|
Ksawerów 11, fot. wertykalni.pl
fot. wertykalni.pl
Podczas gali jubileuszowej 25. edycji konkursu Dobry Wzór jury, spośród 119 finalistów, wyłoniło najlepsze produkty i usługi. Jedną z ze statuetek otrzymała firma 4Nature System za usługę wprowadzającą zieleń do biur i obiektów użyteczności publicznej.

Jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wzorniczych Dobry Wzór obchodził swoje 25-lecie. Na uroczystości w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie jury rozdało statuetki projektom wybranym przez jego badaczy i ekspertów. Działali oni na podstawie stałego monitoringu rynku. Produkty i usługi poddane zostały eksperckiej ocenie – liczyły się nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność, ergonomia, stosunek jakości do ceny, odpowiadanie na potrzeby rynku oraz siła dotarcia do grupy docelowej.

Zielona usługa dla przestrzeni biurowych

Nagrody przyznawano w 9 kategoriach – jedną z nich były usługi, w której jury doceniło 4Nature System. Firma została doceniona za połączenie designu, natury oraz użycie zaawansowanej technologii.

Usługa, która uzyskała to wyróżnienie polega na wprowadzaniu zieleni do biur, obiektów użyteczności publicznej oraz miejsc o ograniczonej powierzchni. Obejmuje ona kompleksowe doradztwo, projektowanie, montaż oraz pielęgnację i serwis zieleni wertykalnej. Ogrody wertykalne, nazywane inaczej zielonymi ścianami, nie tylko sprawdzają się na małych powierzchniach, ale również są efektownym elementem dekoracyjnym. Znacząco poprawiają też jakość powietrza we wnętrzach oraz doskonale wpływają na samopoczucie osób przebywających w ich otoczeniu.

4Nature System działa na bazie modułu z recyklingowego tworzywa sztucznego połączonego z systemem nawadniania i inteligentnym sterowaniem. Moduły można ze sobą łączyć tworząc  przy tym profesjonalne ogrody wertykalne na wymiar lub wybrać gotowy produkt z linii 4Nature Smart. Technologię tej usługi opracowywali najlepsi specjaliści z dziedziny ergonomii pracy, designu i optymalnej uprawy roślin. Autorski system modułowych ogrodów wertykalnych powstał w wyniku współpracy m.in. z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach i ERGO.design.

Prowadzony aktualnie projekt badawczo-rozwojowy stanowiący fundament nowej idei – połączenia mebli biurowych i natury – finansowany jest przez Narodowe Centrum Badan i Rozwoju i jest obecnie w trakcie procedury patentowej. Jego pierwsze efekty zostały przedstawione na Międzynarodowych Targach Wyposażenia Biur ORGATEC w Kolonii.


Niezwykły wpływ zieleni na pracowników

Zieleń w powierzchniach biurowych zwiększa kreatywność pracowników, redukuje napięcie i stres, wpływa pozytywnie na skórę, drogi oddechowe, polepsza samopoczucie i komfort w środowisku pracy, daje poczucie harmonii. Twórcy 4Nature System głęboko wierzą w siłę i moc zieleni.

Bliski kontakt z roślinnością odpręża,  podnosi jakość powietrza poprzez jego oczyszczanie i nawilżanie. Wpływa to na poprawę psychicznego i fizycznego zdrowia pracowników oraz znacząco podnosi jakość, produktywność ich pracy. Pomaga również w skupieniu się w biurze, stanowiąc przy okazji atrakcyjny element dekoracyjny. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy mają poczucie przebywania w przyjaznej eko-przestrzeni. 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz