Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Zakończono budowę warszawskiego Neoparku

|
Neopark, fot. J. Sokołowski
Neopark, fot. J. Sokołowski
W pierwszych dniach listopada zakończono budowę kompleksu biurowego przy ul. Cybernetyki w Warszawie.

Projekt opracowany przez biuro JEMS Architekci został stworzony z myślą odstąpienia od typowego budynku biurowego. W tej nowoczesnej inwestycji szczególną wagę przyłożono do zieleni, przestrzeni publicznych i rozrywkowo-wypoczynkowych. Neopark został zaprojektowany w oparciu o koncepcję kampusu, bowiem po środku kompleksu umieszczono wewnętrzny zielony dziedziniec z przylegającymi do niego restauracją i zielonym tarasem.

Kompleks złożony jest z dwóch budynków biurowych o powierzchni 24 000 mkw. przeznaczonej na biura. Zrealizowano również infrastrukturę rowerową, stację ładowania samochodów elektrycznych oraz urządzenia do recyklingu. Dbałość o ekologiczny charakter tej przestrzeni została wyróżniona poprzez przyznanie jej certyfikatu BREEAM.

Dolny Mokotów rozwija się pod względem przestrzeni biurowych, jednak geometryczna konstrukcja fasad Neoparku wyróżnia się na tle sąsiadów. Monochromatyczna struktura oraz przeszklenia budynku zostały przełamane różnorodną roślinnością dziedzińca. Biurowa funkcja kompleksu została uzupełniona wypoczynkową, co pozwala na zachowanie docenianego przez pracowników work-life-balance.


Pokolenie Millenialsów oczekuje w standardzie przyjaznej, otwartej i atrakcyjnej przestrzeni zarówno w miejscu pracy, jak i wokół niego. Dlatego w NEOPARKU zaprojektowaliśmy całkowicie przeszkloną fasadę oraz duże, słoneczne tarasy, które kaskadowo schodzą stopniowo na rozległy, zielony dziedziniec z zadaszonymi miejscami do parkowania rowerów. Dziedziniec – choć stanowi część kameralnego zespołu biurowców – jest otwarty na ulicę i dostępny dla wszystkich. Staraliśmy się jak najlepiej wkomponować NEOPARK w zróżnicowane funkcje znajdujące się w jego bezpośrednim otoczeniu, aby uzupełnić atuty, które oferuje Służewiec – mówił Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska, kiedy w listopadzie 2017 r. umowy najmu w inwestycji podpisały kolejne firmy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz