129,5 mln za kompleks Cedet

|
Cedet
Cedet Warszawa
Koreański fundusz, którym zarządza firma GLL Real Estate Partners, dokonał zakupu kompleksu Cedet od Immobel Poland za kwotę 129 500 000 euro.

Kompleks Cedet jest zlokalizowany w sercu biznesowej dzielnicy Warszawy przy ul. Kruczej 50. W maju br. zakończyła się rewitalizacja i rozbudowa tego legendarnego budynku. Gmach biurowca łączy w sobie funkcje handlowe z najwyższej klasy biurami.

Na ponad 22 000 mkw. kompleksu połączono aż 15 000 mkw. powierzchni biurowej i 7 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Całość budynku jest skomercjalizowana, wszystkie umowy zostały podpisane jeszcze przed oddaniem budynku do użytku w lipcu 2018 r.

Wśród najemców można odnaleźć takie firmy jak: Smyk ze swoim flagowym salonem zajmującym ponad 1 400 mkw. rozłożonych na dwóch poziomach, Rossmann, Biedronka, Apteka Europejska, T-Mobile, Zdrofit i  Costa Coffee. W części biurowej jednym z najemców jest WeWork. Firma zajmuje ponad 4 000 mkw. powierzchni również znajdujących się na dwóch kondygnacjach oraz wewnętrzne patio zajmujące ponad 270 mkw.


Inwestorzy doceniają warszawski rynek nieruchomości komercyjnych i uważają go za niezwykle atrakcyjny, ponieważ widoczny jest na nim duży przyrost - o 4,6 proc. w 2018 r., czyli ponad dwukrotnie więcej niż w całej Europie. Co więcej, ranking Europejskie miasta i regiony przyszłości (European cities and regions of the future) plasuje stolicę jako 7. najlepsze europejskie miasto przyszłości oraz drugie najlepsze wschodnie miasto przyszłości.

Warszawę nazywa się centrum finansowym regionu, przez co wiele firm decyduje się na relokację, przyciągniętych przez ten powiększający się rynek. Jest on dostrzegalny na przykładzie popytu na powierzchnie biurowe, które w pierwszych trzech kwartałach 2018 r. zwiększyły rozmiary do 632 000 mkw.

Za projekt kompleksu odpowiedzialni byli architekci z pracowni AMC – Andrzej M. Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.


Więcej informacji o tej transakcji jest dostępne na stronie inwestora: https://www.immobelpoland.com/


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz