Kinnarps nowy

Czy Polacy są doceniani w pracy?

|
Atmosfera w pracy wpływa na satysfakcję pracowników
Atmosfera w pracy wpływa na satysfakcję pracowników
Według „Raportu z ogólnopolskiego badania docenienia 2018 r.” jedynie 53 proc. Polaków otrzymuje pochwały od swoich pracodawców.

Nawet 95 proc. badanych uznało, że atmosfera w pracy jest jednym z kluczowych elementów wyboru oferty. To dzięki niej pracownicy są bardziej zmobilizowani i odczuwają większą satysfakcję z wykonywanego zawodu. W Polsce z systemów doceniania pracowników korzysta jedynie 39 proc. firm, podczas gdy w USA posiada go 80 proc. placówek. Organizacje, które korzystają z platform doceniania, odnotowują zdecydowanie wyższe rezultaty sprzedaży, przy równoczesnym wysokim stopniu zaangażowania pracowników, niż pozostałe firmy.

Arkadiusz Polański, twórca platformy TeamworkBuzz, w rozmowie z agencją Newseria Biznes podkreślił, że uznanie szefa i zarządu względem pracowników buduje wzajemne relacje w firmie i wpływa na stawianie sobie wyższych celów w karierze zawodowej. Do oceny pracowników firmy wykorzystują różne sposoby. W praktyce jednak często o tym zapominamy lub po prostu nie potrafimy komuś podziękować w zwykłej rozmowie. Stąd uważam, że firmy powinny wspierać się narzędziami, które pozwalają zbudować taką kulturę codziennego doceniania się przez współpracowników, żeby się to stało nawykiem – dodał pomysłodawca TeamworkBuzz.

TeamworkBuzz jest platformą internetową, która umożliwia nagrodzenie pracowników za dobrze wykonywane obowiązki. Korzystanie z niej polega na zostawianiu komentarzy i określonej liczby punktów, przez co budowany jest wizerunek pracownika. Zebrane punkty można wymieniać na nagrody. Narzędzie zostało przyjęte z dużym entuzjazmem i statystyki dotyczące tego, jak jest wykorzystywane, są bardzo pozytywne – podsumował Arkadiusz Polański.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz