Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Na elbląskiej Wyspie Spichrzów powstanie nowy biurowiec

|
Na elbląskiej Wyspie Spichrzów powstanie biurowiec Porta Mare, źródło: Wikipedia
Na elbląskiej Wyspie Spichrzów powstanie biurowiec Porta Mare, źródło: Wikipedia
Budynek będzie miał powierzchnię ponad 6 000 mkw., a koszt jego budowy wyniesie 90 mln zł. Porta Mare, bo taką nazwę ma nosić biurowiec, ma zapewnić tysiące nowych miejsc pracy.

Budowa rozpocznie się na przełomie 2021 i 2022 r. Budynek będzie zlokalizowany przy ul. Warszawskiej, nad samym brzegiem rzeki. Jest to bardzo atrakcyjna miejsce, znajdujące się w niewielkiej odległości od miejskiej starówki. Oprócz powierzchni biurowej o wysokim standardzie znajdzie się tam również przestrzeń handlowo- usługowa oraz aparthotel. Inwestycja jest częścią Programu Fabryka, którego celem jest rozbudzanie ukrytego potencjału miasta poprzez tworzenie nowoczesnych przestrzeni biurowych.

– Tą inwestycją zaczynamy zagospodarowywać kolejny fragment Starego Miasta – mówi prezydent miasta Witold Wróblewski.  – Mam nadzieję, że dzięki miejscom pracy, które powstaną w nowoczesnym biurowcu na Wyspie Spichrzów, Elbląg stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia – dodaje.

Design biurowca Porta Mare ma nawiązywać do historii tego miejsca.

– Będzie się on składał z siedmiu segmentów, które inspirowane były zabudową historyczną. Będą miały spadziste dachy, zwrócone w kierunku rzeki. Po drugie sam graficzny układ elewacji o charakterze horyzontalnym nawiązującym do konstrukcji ryglowej, a ukośne elementy mają nawiązywać do szachulców – ocenia Małgorzata Golenko, reprezentująca pracownię architektoniczną PAS Projekt, odpowiedzialną za wygląd budynku.

Będzie to pierwszy biurowiec klasy A w Elblągu, co bez wątpienia wpłynie na prestiż miasta. Szacowany koszt budowy ma wynieść ok. 90 mln zł.


5.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra