Park Project II

Kasztany powróciły na Mikołajską

Charakterystyczne dla secesji motywy roślinne ponownie pojawiły się na fasadzie odnawianej krakowskiej kamienicy. W miejscu powierzchni przemysłowej powstają obecnie nowoczesne biura.

Charakterystyczne dla secesji motywy roślinne ponownie pojawiły się na fasadzie odnawianej kamienicy przy ul. Mikołajskiej w Krakowie. Natomiast we wnętrzach miejsce dawnej powierzchni przemysłowej i maszyn zajmują nowoczesne biura.

W budynku należącym do firmy Access remont rozpoczął się w 2010 r. Autorami projektu renowacji są architekci z pracowni 3D Architekci. Styl i kolorystyka elewacji dopasowane zostały do kompozycji otoczenia. Jednocześnie zachowano historyczny rys krakowskiej secesji odnawiając liście i owoce kasztanowca, do których nawiązuje również logo nowopowstałego Centrum Biurowego.

Kamienica powstała w 1906 r. jako siedziba przedsiębiorstwa Drukarnia Związkowa Stowarzyszenie z nieograniczoną poręką. O dawnej funkcji obiektu przypomina dziś napis „Drukarnia Związkowa” umieszczony nad drzwiami wejściowymi. Zabytek przy Mikołajskiej różni się od pozostałych kamienic na Starym Mieście. Jako budynek o przeznaczeniu przemysłowym miał on bowiem niedzielone przegrodami wnętrza typu open-space. Inwestor – spółka Go mogła dzięki temu stworzyć łatwe do zagospodarowania przestronne biura.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra