Giant

Ranking najlepszych pracodawców

Najlepsi pracodawcy według rankingu Most Attractive Employers. Który deweloper znalazł się na liście?

Ranking Most Attractive Employers, który został opracowany przez firmę doradczą Universum, prezentuje zestawienie najlepszych pracodawców według studentów w takich branżach, jak biznes, inżynieria, IT, nauki humanistyczne, nauki ścisłe, prawo, medycyna i farmacja, a także z punktu widzenia grupy profesjonalistów. Gala wręczenia statuetek i dyplomów dla najlepszych pracodawców odbyła się w 12 maja 2015r.  w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

 

Najlepsi pracodawcy wybrani przez studentów to firmy: Google Poland (kategoria biznes), Grupa Skanska (kategoria inżynieria), Google Poland  (kategoria IT), TVN (kategoria nauki humanistyczne), Polpharma (nauki ścisłe), Ministerstwo Spraw Zagranicznych (kategoria prawo), Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie (kategoria medycyna i farmacja). Natomiast w grupie profesjonalistów (osoby z co najmniej tytułem licencjata lub inżyniera, a także doświadczenie zawodowe) na pierwszym miejscu znalazła się firma Google Poland.

 

Według badania Universum Talent Survey, ponad 60 proc. ankietowanych za najważniejszy cel zawodowy stawia sobie pewną i stabilną sytuacje zawodową. Z kolei najmniej ważny tego typu cel dla studentów stanowi osiągnięcie pozycji menadżera i zarządzanie ludźmi, a dla profesjonalistów – międzynarodowa kariera.

 

Jak pokazuje badanie, respondenci liczą na to, iż pracodawca umożliwi im dynamiczny rozwój, okaże szacunek oraz zapewni perspektywy w zakresie rozwoju kariery zawodowej. Jeśli zaś chodzi o wynagrodzenie, dla studentów ważniejsze jest zdobywanie doświadczenia i dynamiczny rozwój niż początkowa płaca, natomiast dla profesjonalistów decydującą kwestią jest wysokość otrzymywanej pensji. Należy dodać, iż oczekiwania finansowe studentów z roku na rok ulegają wzrostowi. W tej edycji badania średnie oczekiwane miesięczne wynagrodzenie brutto bez premii i dodatków wyniosło 3296 zł, czyli o ponad 200 zł więcej niż w roku poprzednim. Z kolei profesjonaliści spodziewają się wynagrodzenia brutto w kwocie 3684 zł.

 

Badanie Universum Talent Survey pokazuje, iż 38 proc. profesjonalistów rozważa zmianę zatrudnienia w ciągu najbliższego pół roku, a 9 proc. planuje zostawić tę decyzję na okres 2-4 lat.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz