PGE Narodowy

Kongres Zarządców Nieruchomości Komercyjnych już za nami

Relacja

|
16 listopada w Warszawie odbył się Kongres Zarządców Nieruchomości Komercyjnych.

16 listopada w Hotelu Courtyard by Marriott zebrali się eksperci z sektora zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Ponad 250 osób, zajmujących się m.in. biurowcami, centrami handlowymi, magazynami i zakładami przemysłowymi, wzięło udział w Kongresie Zarządców Nieruchomości Komercyjnych.

Podczas spotkania doszło między specjalistami do wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z zarządzaniem. Podczas Kongresu, dzięki części wystawienniczej, zapoznać się można było z produktami i rozwiązaniami dotyczącymi branży. Jednocześnie wszyscy obecni mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z dostawcami usług i produktów, zadania pytań i otrzymania porad.

Kongres pozwolił na objaśnienie i rozwiązanie współczesnych problemów związanych z branżą zarządzania nieruchomościami komercyjnymi podczas prelekcji.

Pierwszy wykład,  poprowadzony przez eksperta z dziedziny restytucji mienia po pożarach i zalaniach, dotknął problematyki zniwelowania skutków i szkód powstałych po zdarzeniach takich jak pożary, które mogą zdarzyć się w obiektach komercyjnych. Następna prezentacja omówiła sterowanie instalacjami zainstalowanymi w budynkach. Poruszono problem minimalizowania zużycia energii oraz zapewnienia komfortowych warunków w obiekcie.  Kolejny wykład, poświęcony optymalizacji kosztów zarządzania nieruchomością poprzez integrację systemów budynkowych, poprowadzony został przez eksperta z dziedziny automatyki budynkowej.

Uczestnicy Kongresu poznali również temat oddymiania budynków dzięki ekspertowi z dziedziny systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz systemów oddymiania. Poruszono również temat systemów informatycznych. Kolejny wykład, poprowadzony przez specjalistę  z zakresu ekologicznych i trwałych pokryć dachowych, dotyczył izolacji dachów poprzez renowację dachów za pomocą innowacyjnej technologii.

Tematem następnej prelekcji były energooszczędne rozwiązania oświetleniowe w budynkach komercyjnych. Zaprezentowano modele lamp automatycznych stosowanych w  obiektach i w ich otoczeniach. Kolejne prezentacje dotyczyły instalacji sanitarnych oraz bezpieczeństwa urządzeń i instalacji technicznych.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali dyplomy. Kolejna edycja Kongresu odbędzie się już wiosną 2013 r.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz