PGE Narodowy

XII Ogólnopolski Kongres Pożarnictwa na Stadionie Narodowym

XII Ogólnopolski Kongres Pożarnictwa na Stadionie Narodowym
XII Ogólnopolski Kongres Pożarnictwa na Stadionie Narodowym
23 lipca 2015 r. na Stadionie Narodowym odbyła się XII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Pożarnictwa, która upłynęła pod hasłem „Bezpieczeństwo pożarowe i zabezpieczenia techniczne obiektów budowlanych”. Podczas wydarzenia nie zabrakło oczywiście tematów dotyczących biur.

XII Ogólnopolski Kongres Pożarnictwa, jaki odbył się na Stadionie Narodowym 23 lipca 2015 r. przyciągnął blisko 100 wystawców. Producenci i dystrybutorzy z branży zabezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej zaprezentowali nowości z wielu powiązanych ze sobą dziedzin – monitoringu wizyjnego, mechanicznych systemów zabezpieczeń, urządzeń i systemów kontroli dostępu, systemów sygnalizacji włamania i napadu oraz innych zagrożeń czy systemów ochrony danych. Kongres odwiedziło ponad 1200 profesjonalistów, wśród których znaleźli się: projektanci, instalatorzy, generalni wykonawcy, inwestorzy, przedstawiciele służb mundurowych, firmy zajmujące się ochroną bezpośrednią, przedstawiciele sektora finansowego i wiele instytucji publicznych.

 

Kongresowi towarzyszyły wydarzenia merytoryczne. Podczas 24 paneli wykładów eksperckich i technicznych uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć nowości z branży, poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zagadnień związanych z ochroną przeciwpożarową i bezpieczeństwem energetycznym w budownictwie i przemyśle, w tym zapobieganiu pożarom i awariom przemysłowym oraz prawidłowemu projektowaniu nowoczesnych obiektów budowlanych. Organizatorzy zadbali o staranny dobór tematów, nie tylko pod kątem ich atrakcyjności merytorycznej, ale również pokazania występujących problemów od strony praktycznej. Oprawę merytoryczną zapewnili eksperci i specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa i prewencji przeciwpożarowej.

 

Warto podkreślić, że podczas Kongresu nie zabrakło również tematów szczególnie ważnych dla branży nieruchomości biurowych, w tym z zakresu projektowania aranżacji przestrzeni biurowej w budynkach w aspekcie ochrony przeciwpożarowej. Uczestnicy wydarzenia mogli zasięgnąć porad i konsultacji z zakresu prawa budowlanego, finansowania inwestycji oraz dobrych praktyk w zakresie projektowania i montażu systemów. Ponadto w ramach odbywającego się po raz pierwszy projektu Oko w oko z rzeczoznawcą gremium rzeczoznawców dzieliło się doświadczeniem, udzielało porad i opinii również z zakresu odpowiedniej aranżacji biurowej. Podczas Kongresu miała miejsce również prezentacja Poradnika projektowania aranżacji przestrzeni w budynkach biurowych opracowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego SIBP.

 

XII Kongres Pożarnictwa odbył się pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika, Prezydent Miasta st. Warszawy – Hanny Gronkiewicz-Waltz, Konsula Honorowego Finlandii – Tadeusza Pająk, a także Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Międzynarodowego Stowarzyszenia Oficerów Pożarnictwa, Stowarzyszenia Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego, Zarządu Głównego Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych. Patronat medialny objęły redakcje czasopism i portali branżowych, a także portal E-biurowce.pl.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz