Porto Office A Sp. z o.o. logoTorus logoAluprof S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoArchicom logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPodium Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCOTEX Office Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoNowy Styl Group logoTétris Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKontor logoSpectra Development logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Warszawa Business Run z 3100 uczestnikami

Zwycięzcą biegu była drużyna Accenture Team 1, (fot. Katarzyna Cegłowska i Kuba Kiljan)
W wydarzeniu udział wzięło 3100 uczestników (fot. Katarzyna Cegłowska i Kuba Kiljan)
W dniu 6 września br. odbyła się druga edycja wydarzenia Warszawa Business Run, w którym udział wzięło 3100 uczestników. W charytatywnej sztafecie, dedykowanej podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, udało się zebrać 262 576,56 zł.

Uczestnikami biegu byli przedstawiciele warszawskich firm, a także dziennikarze, sportowcy, aktorzy oraz piłkarska drużyna osób po amputacjach. W sztafecie wzięło udział aż 620 zespołów składających się z pięciu osób. Trasa biegu o długości 3,8 km rozpoczynała się i kończyła na Placu Teatralnym w Warszawie oraz w części pokrywała się z Traktem Królewskim. Łącznie zawodnicy mieli do pokonania 19 km. Zwycięzcą biegu była drużyna Accenture Team 1, która pokonała cały dystans w przeciągu 1h 3 min. 34 sek. Drugie miejsce zajęła drużyna CitiFx Pulse Runners z czasem 1h 4 min. 24 sek. Czołówkę zamknęli zawodnicy WHITE STAR RUNNING TEAM, którzy trasę biegu pokonali w 1h 6 min. 31 sek.

 

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim organizatorom i uczestnikom biegu - powiedziała Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. – Dzięki Wam pobiliśmy w tym roku absolutny rekord! W skali 6 biegnących miast udało nam się zgromadzić ponad 1 000 000 zł! To kwota, dzięki której nowoczesne protezy otrzyma beneficjent warszawskiej edycji biegu, Patryk Marat, ale także podopieczni naszej Fundacji z Krakowa, Poznania, Katowic, Łodzi i Wrocławia. Cztery lata temu, kiedy wymyślaliśmy ten projekt, marzyliśmy, by historia zatoczyła koło, a osoby, którym pomagamy, mogły stanąć na linii startu. Nasze marzenie spełniło się w tym roku: w wyjątkowej, jedynej w swoim rodzaju drużynie Jasiek Mela Team w Krakowie pobiegły osoby po amputacjach, w tym tegoroczna beneficjentka biegu Ania Drobna. Obok niej wystartowali także: Piotr Sajdak, Sławomir Szczupacki (na specjalnej protezie biegowej), Kasia Pietrzyk i Wioleta Jednaka. To niezwykłe emocje – dodała Agnieszka Pleti.

 

Warszawa Business Run jest charytatywnym biegiem biznesowym odbywającym się w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run, która została zapoczątkowana w 2012 roku w Krakowie. W br. wydarzenie to organizowane było jednocześnie w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Łącznie w Poland Business Run wystartowało blisko 15 000 zawodników. Z opłat startowych i akcji „Pomagam Bardziej” udało się zebrać ponad 1 000 000 zł brutto, dzięki którym nowoczesne protezy otrzyma co najmniej 9 osób.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Dekerta 18 - duży
mantra