INTERBIURO logoSpectra Development logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKontor logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTorus logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoForbo Flooring Systems Polska logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArchicom logoOlivia Business Centre logoCity Space logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoFYI Commercial Consulting logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

III Konferencja Facility Management - relacja

Relacja

|
W dniach 6-7 kwietnia 2011 r. w Warszawie odbyła się III Konferencja Facility Management. Tematyka konferencji obejmowała optymalizację kosztów i efektywne zarządzanie nieruchomościami.
W dniach 6-7 kwietnia 2011 r. w Warszawie odbyła się III Konferencja Facility Management. Spotkanie moderował Piotr Bartkiewicz – dr inż. Adiunkt w Zakładzie Klimatyzacji i Ogrzewnictwa Politechniki Warszawskiej, Prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska.
 
Tematyka konferencji obejmowała przede wszystkim zagadnienia z zakresu optymalizacji kosztów i efektywnego zarządzania nieruchomościami komercyjnymi.  Skuteczne sposoby na przygotowanie obiektu do efektywnego zarządzania przedstawił Robert Nobis z firmy Colliers International Poland. Natomiast Monika Kowalczyk z Keen Property Management w swojej prezentacji  wymieniła niezbędne kompetencje i cechy jakimi powinien charakteryzować się sprawnie działający zarządca nieruchomości.

W drugiej części konferencji zaprezentowane zostały metody optymalizacji kosztów zarządzania. Roman Mądry i Mariusz Kisiel z Elektrobudowy SA, w swoim wykładzie przybliżyli problematykę dotyczącą zasad prewencji w obszarach elektroenergetycznych. Marek Bednarczyk z SEGRO Poland  oraz Jolanta Wawrzyszuk z Atrium Poland Real Estate Management opowiedzieli  z kolei o praktycznych metodach obniżania kosztów zarządzania i optymalizacji kosztów utrzymania budynku.

Zagadnienia poruszane drugiego dnia konferencji podzielone były na trzy segmenty. Pierwsza część dotyczyła efektywnego zarządzania infrastrukturą techniczną. O zaletach jakie przynosi montaż nowoczesnych instalacji energetycznych w budynkach opowiadał Marcin Kwasiborski z Cofely Service. W drugiej części podjęto zagadnienie energooszczędności jako sposobu na ograniczenie kosztów eksploatacji. Piotr Bartkiewicz pełniący również funkcję gospodarza konferencji zarysował jak w praktyce sprostać unijnym wymogom w zakresie energooszczędności. W prezentacji przedstawił aktualne i przyszłe wymagania dotyczące energooszczędności oraz  wskazał europejskie projekty związane z energooszczędnością w budynkach.

Ostatnia część spotkania dotyczyła stosowania ekorozwiązań w celu optymalizacji kosztów. Katarzyna Zawodna z Skanska Property Poland oraz Jarosław Zagórski z Ghelamco Poland przedstawili prezentacje dotyczące zalet wprowadzenia ekologicznych rozwiązań w projektach nowoczesnych budynków biurowych. III Konferencję Facility Management zakończył wykład Andrzeja Żmurka z Mermaid Construction, który przekonywał o możliwości wdrożenia ekologicznych rozwiązań również w przypadku starszych budynków.

0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Dekerta 18 - duży
mantra