Giant

Nowości od Marbet Style na targach Arena Design

Prezentacja nowości Marbet Style podczas targów Arena Design
Podczas 9. edycji Areny Design w Poznaniu odbył się premierowy pokaz nowych kolekcji Marbet Style – paneli akustycznych GROOVE oraz mebli wypoczynkowych CORBU. Zapraszamy na relację z wydarzenia!

Premierowy pokaz nowych kolekcji Marbet Style (paneli akustycznych GROOVE oraz mebli wypoczynkowych CORBU) odbył się podczas 9. edycji Areny Design w Poznaniu. Oba projekty zostały zauważone i nominowane do odbywającego się podczas targów konkursu Top Design Award 2017. Ostatecznie pierwsze miejsce w kategorii „Elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz” zdobył modułowy system GROOVE projektu Tomasza Augustyniaka. 

 

Marbet Style od lat podejmuje współpracę zarówno z młodymi, jak i uznanymi polskimi projektantami. System paneli akustycznych GROOVE jest już czwartą wspólną realizacją z Tomaszem Augustyniakiem. System paneli obejmuje wersje ścienne, sufitowe, biurkowe oraz ścianki wolnostojące. Poszczególne elementy pozwalają na stworzenie cichego miejsca do pracy lub prywatnej strefy wypoczynku w otwartej przestrzeni. System umożliwia również wydzielenie pomieszczeń na dużych powierzchniach biurowych typu open space. Panele akustyczne GROOVE redukują wady akustyczne występujące w pomieszczeniach. Zaprezentowany podczas Areny Design trójwymiarowy wzór paneli to początek pełnej, obejmującej docelowo 4 wzory kolekcji. System GROOVE to projekt proekologiczny wykonany z substancji powstałej w wyniku przetwarzania butelek PET.

 

Druga premiera Marbet Style pokazana podczas minionych targów to kolekcja mebli wypoczynkowych CORBU. Została ona zaprojektowana przez Grynasz Studio – multidyscyplinarny zespół założony przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza. Proste kształty mebli i ich gładkie powierzchnie zostały zainspirowane minimalizmem. Projekt opiera się na idei wielokrotności kształtu – ten sam prostokąt z zaokrąglonymi narożnikami powtarza się w oparciu, podłokietnikach, siedzisku i podstawie mebli. Konstrukcja metalowej podstawy mebla nawiązuje do modernistycznych projektów Le Corbusiera i nadaje lekkości całej bryle, a także stanowi jej ozdobę. Kolekcja CORBU powstała z myślą o przestrzeniach apartamentów hotelowych i mieszkalnych. Projekt Grynasz Studio został wyróżniony nominacją do nagrody Top Design Award 2017 w kategorii „Przestrzeń publiczna”. 

 


0.0
Tagi: Marbet Style
Napisz pierwszy komentarz