Giant

Poczuć domowy komfort w biurze

|
Stół Gravity, fot. Ernest Winczyk
Biurko Gravity dla MDD, fot. Ernest Winczyk; mat. Everspace
Pora roku, podczas której pogoda za oknem nie rozpieszcza, w świecie designu mija pod znakiem nowości. Czołowe marki podejmują współpracę z projektantami wyznaczając w ten sposób trendy w aranżacji wnętrz. Wszystkie zaprezentowano podczas Warsaw Home Expo.

Nową jakość w dziedzinie wystroju oraz zagospodarowania przestrzeni we wnętrzach biur, oddają innowacyjne spojrzenie designerów. Wybrane koncepcje łączą w sobie wygodę i funkcjonalność.


Elegancki minimalizm

Francuski designer Christophe Pillet zaprojektował dla marki Profim wyróżniające się minimalistycznym stylem meble, które wkomponowują się w każdą przestrzeń. Fotele Chic Lounge zostały wykonane z metalowych stelaży zalanych w piance poliuretanowej. Wyposażono je w oparcie o regulowanej wysokości. Stelaże występują w dwóch wariantach: płozy (z metalowego pręta) i czteroramiennej bazy, oba w zróżnicowanych odsłonach kolorystycznych: czarnej, metalik, chromowanej, białej, szarej i grafitowej. Kolekcja została uzupełniona eleganckim podnóżkiem i poduszką. Meble zostały stworzone z myślą o przestrzeniach dla gości, hotelowych lobby i strefach relaksu.


Komfort, cisza i lekkość

Trzy nowe projekty, zaprezentowane podczas Warsaw Home Expo, przedstawiła marka MDD. Fotel Frank, został stworzony przez Krystiana Kowalskiego z przeznaczeniem zarówno do pracy, jak i relaksu. W minimalistycznej formie projektant zawarł wygodę gabinetowych foteli, podkreśloną przez ergonomiczną poduszkę i odchylone oparcie. Dymitr Malcew zaprojektował natomiast budkę Hanę oraz biurko Gravity. Będąca strefą ciszy budka o modułowej konstrukcji ma sprawdzać się w każdym otoczeniu. Komfort użytkowania poprawiają automatyczne oświetlenie, cicha wentylacja i zapewniający światło z zewnątrz sufit. Materiał akustyczny zastosowany został zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej ścianie, co poprawia jakość akustyczną kabiny, ale również całej przestrzeni użytkowej biura. Drugim projektem Dymitra Malcewa jest biurko Gravity, którego konstrukcja umożliwia pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Prosta forma blatu została osadzona na jednym punkcie podparcia, co nadało jej lekkości. Kolekcja została uzupełniona stołem konferencyjnym z pulpitem regulowanym elektrycznie, stolikiem kawowym, regałem oraz szafką.


Różnorodna funkcjonalność

Unikatowe moduły, które zostały skonstruowane w sposób pozwalający na budowanie z nich regałów przyściennych, narożnikowych czy wolnostojących, wyróżniają system Balma STEPPS. Jego stabilna konstrukcja stworzona została z metalowych drabinek połączonych półkami. Możliwość manewrowania konstrukcją zapewnia różnorodność i odpowiada indywidualnym potrzebom. Standardowe wysokości wynoszą od 1 do 7OH, 3 szerokości półek, szafki, skrzynki oraz drzwi przesuwnych.


Niepowtarzalne motywy

Jesienne nowości zagościły również w projektach Tomasza Augustyniaka dla Marbet Style. Lekkie krzesła i stoliki SHARK, które swoim designem nawiązują do natury, docelowo przeznaczone do użytku w kawiarniach, pubach czy restauracjach, ze względu na swoją uniwersalność sprawdzą się także w przestrzeniach domowych. Klasyczne formy zyskały wyrazisty charakter w połączeniu z blatami z laminowanej sklejki. Projektem wyróżniającym Tomasza Augustyniaka na tle innych jest z pewnością kolekcja ECLIPSE. Panele akustyczne zostały wykonane z ekologicznego materiału PETfelt, powstałego z przetworzonych butelek PET. Dekoracyjne panele ścienne 3D w dwóch wielkościach zaprojektowano w taki sposób, aby za każdym razem otrzymać inny efekt wizualny podczas obracania. Grający światłocieniem kształt panelu stanowi zarówno element dekoracyjny, jak i funkcjonalny. Wypukły kształt zapewnia mu optymalne rozproszenie, przy jednoczesnym pochłanianiu fal dźwiękowych. Panele posiadają różne rodzaje mocowań – na zawieszkach oraz specjalnym dystansie, wzmacniającym ich działanie akustyczne.


Czuć się jak w domu

Wspólnym mianownikiem tych biurowych trendów jest dbałość o komfort i dobre poczucie pracowników.


Biuro to miejsce, w którym spędzamy znaczną część dnia – aby pracować w pełni wydajnie, powinniśmy więc czuć się w nim swobodnie i komfortowo – jak w domu. Tej jesieni, najnowsze propozycje projektantów zmierzają właśnie w tę stronę – wprowadzają nieformalny klimat, przełamują schematy, często zaskakują formą. Dzięki temu pozwolą stworzyć inspirującą i sprzyjającą kreatywnemu myśleniu przestrzeń tłumaczy Dariusz Wicher, dyrektor handlowy Everspace.


Celem jest wypełnienie przestrzeni biurowej dobrym wzornictwem, w którym praca staje się prawdziwą przyjemnością oraz wzrasta efektywność działania pracowników.


5.0
Napisz pierwszy komentarz