Giant

Dni Dewelopera'17

Dni developera (fot. Sławek Przerwa)
VII Dni Dewelopera zakończone sukcesem - ponad 500 gości z całego kraju, przeszło 40 wybitnych prelegentów, eksperci branżowi, debaty tematyczne oraz wypracowane rekomendacje.

 

Tematyka rozproszenia miast była omawiana także w debacie „Kodeks Urbanistyczno-Budowlany w ratach”, podczas której Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski mówił o problemie wydawania decyzji o warunkach zabudowy, czyli popularnych „wuzetkach”. Wiceminister wspomniał, że projekt ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym będzie umożliwiał wydawanie pozwoleń wyłącznie dla terenów bezpośrednio sąsiadujących z działkami zabudowanymi. Uczestnicy dyskusji rozmawiali także na temat innych rewolucyjnych zmian, które może wnieść nowy Kodeks Urbanistyczno-Budowlany.

Debata „Wyzwania dla budownictwa mieszkaniowego w Polsce w 2017 roku” skupiała się wokół problemu energooszczędności i negatywnego wpływu nowych regulacji w tym zakresie na koszty budowy mieszkań. W drugiej części debaty panelisci odnieśli się do nowych trendów w budownictwie mieszkaniowym na przykładzie coraz częstszej, a równocześnie kontrowersyjnej realizacji budynków mieszkalnych zawierających tzw. mikroapartamenty lub mikrokawalerki.

Specjaliści z zakresu marketingu zaprezentowali nowoczesne rozwiązania technologiczne wspierające marketing deweloperski – jak sprzedawać nieruchomości przy zastosowaniu efektów 3D i VR oraz jak docierać do klientów przy wykorzystaniu nowych mediów.

Konferencję zamknął panel dyskusyjny: „Finansowanie - jaki jest i jak będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy?”. Uczestnicy dyskusji poruszali kluczowe dla funkcjonowania rynku nieruchomości kwestie: system finansowania potrzeb klientów, a także temat transakcji gotówkowych oraz finansowanie działalności deweloperskiej. Trzecim i ostatnim tematem tego panelu były programy wspierające mieszkalnictwo w Polsce.

Organizatorem konferencji był Wrocławski Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Zachodnia Izba Gospodarcza. Głównym partnerem merytorycznym Dni Dewelopera było PwC. Patronatem honorowym konferencję objęli: Minister Infrastruktury i Budownictwa, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydent Miasta Wrocławia.

 

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: PZFD
Napisz pierwszy komentarz