PGE Narodowy

VI edycja dwudniowego kongresu European Executive Forum już za nami!

|
European Executive Forum
Dwa dni, pięć paneli dyskusyjnych, trzydziestu prelegentów, osiem godzin wystąpień Gości Specjalnych i dyskusji panelowych oraz uroczysta gala – tak w skrócie wyglądała VI edycja międzynarodowego kongresu o tematyce przywództwa, zarządzania i innowacji.

Wydarzenie miało miejsce 9 i 10 kwietnia w hotelu Sheraton w Warszawie i odbyło się pod Patronatem Honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. Po raz kolejny przyznano też prestiżowe statuetki ,,European Leadership Awards”.

Dzień 1

Pierwszy dzień konferencji otworzyło wystąpienie inauguracyjne Gościa Specjalnego Sony’ego Kapoora – Dyrektora think tanku Re-Define, który w swoim przemówieniu podkreślał znaczenie rozwoju technologii jako jednego z dwóch (poza wzrostem liczby pracowników) motorów napędowych rewolucji technologicznych. Zaznaczył także że rozwój, który dzieje się na naszych oczach ma zarówno dobrą jak i złą stronę. Rzeczy które wydawały się nowoczesne 10 lat temu dziś są nierzadko bezużyteczne, a z drugiej strony rozwój sztucznej inteligencji oraz groźba wycieków danych osobowych (jak w przypadku Facebooka) stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Mówca zakończył swój wykład stwierdzeniem, że należy wspólnie reagować na wielu polach na wielkie wyzwania, które rzuca nam postępujący rozwój technologii.

Panel 1: Technologiczny róg obfitości

Podczas pierwszego panelu dyskusyjnego moderowanego przez Prof. Piotra Płoszajskiego (Szkoła Główna Handlowa), prelegenci debatowali o postępującej cyfryzacji biznesu oraz o szansach i zagrożeniach jakie stwarza rozwój digitalizacji i automatyzacji. Moderator zainicjował część dyskusyjną zapraszając na scenę panelistów wśród których byli: Zsolt Fekete (Algotech Polska), Tomasz Gościniak (Microstrategy Poland), Sony Kapoor (Re-Define), Marcin Lewandowski (Grupa GPEC) oraz Michał Sieczko (Canon Polska). Eksperci poruszyli w swojej dyskusji kluczowe zagadnienia dotyczące rozwoju technologicznego, wskazali technologie, które ich zdaniem będą odgrywać kluczową rolę w przyszłości m.in.: cyfrowe odwzorowanie obrazu, drukowanie 3D, blockchain oraz Big Data. Wskazali również branże, które rozwijają się równocześnie z rozwojem technologii oraz te, które nie nadążają (służba zdrowia oraz administracja publiczna) za postępującą rewolucją i należy dołożyć wszelkich starań aby to zmienić. Podczas dyskusji padło również stwierdzenie, które w pełni może posłużyć jako podsumowanie niezwykle ciekawego panelu: „Big Data is a new oil”.

Panel 2: Ekonomia współdzielenia

Dyskusja dotycząca ekonomii współdzielenia nadała ton debacie prowadzonej przez Prof. Witolda Orłowskiego (Akademia Finansów i Biznesu Vistula). O sharing economy jako gospodarce dostępu mówił Prof. Bolesław Rok (Akademia Leona Koźmińskiego). Przekonywał, że obszarami gdzie znacząco się to zagadnienie rozwija, są rozrywki, którym towarzyszą takie serwisy i wypożyczalnie jak Spotify, czy Netflix oraz crowdfunding, który powoduje, że banki tracą kolejne pole do finansowania różnego rodzaju projektów. Na zagadnienie współdzielenia z perspektywy branży nieruchomości i wspólnego dostępu spojrzał Bartłomiej Zagrodnik (Walter Herz). Przywołał przykład przebudowy centów handlowych w odpowiedzi na nowe oczekiwania oraz zmianę postrzegania spędzania czasu. Pojawiają się coraz to nowe miejsca, które umożliwiają dzielenie się i wymianę własnymi produktami np. bookcrossing czy targi śniadaniowe. Prelegenci wśród których byli również Władysław Grochowski (Grupa Arche), Maciej Panek (Panek S.A. i UAB PANEK) oraz Dariusz Żuk (Business Link Poland) zgodnie uważali, że świat powinien się rozwijać w kierunku wymiany wiedzy i zasobów oraz ich efektywniejszego wykorzystania a nie w kierunku posiadania rzeczy.

 

STATUETKI „EUROPEAN LEADERSHIP AWARDS” ROZDANE PO RAZ KOLEJNY

Punktem kulminacyjnym wieczoru była gala rozdania „European Leadership Awards”, która odbyła się już po raz szósty. Jej celem było uhonorowanie najlepszych przedsiębiorstw, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wdrażają nowe technologie i innowacje, przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju oraz odznaczają się szczególną dbałością o najwyższe standardy przywództwa.

Laureatami European Leadership Awards zostali:

 • Industry Leader - MAN Truck & Bus Polska
 • Innovation Leader - URSUS S.A.
 • Technology Leader - Canon Polska
 • CEO of The Year - Jan Motz, Prezes Zarządu Capital Park
 • Global Success Leader - Maspex-GMW oraz Nowy Styl Group
 • Personality of the Year - Joanna Erdman, Wiceprezes Zarządu, ING Bank Śląski S.A.
 • Investment Leader - Griffin Real Estate
 • Financing Leader - Bank Pekao S.A. oraz Polski Fundusz Rozwoju S.A.
 • Export Ambassador - Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.
 • Charity Leader - Pfizer Polska

 

 • 1
 • 2

0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz