Proton Office

Griffin Real Estate kupił biurowiec na Ursynowie

Griffin Real Estate pozyskał 4 tys. mkw. powierzchni biurowej na Ursynowie
Griffin Real Estate pozyskał 4 tys. mkw. powierzchni biurowej na Ursynowie
Warszawa. Poprzednim właścicielem biurowca był Bertelsmann. Cena transakcji nie została ujawniona.

Kolejna transakcja na warszawskim rynku nieruchomości biurowych. Już wcześniej informowaliśmy, że do kupienia jest najwyższy biurowiec w tej części Europy Warsaw Trade Tower. Z kolei firma MK8 Invest kupiła biurowiec na Mokotowie. Teraz transakcje przeprowadzono na Ursynowie. Warszawski biurowiec, była siedziba wydawnictwa Świat Książki, znajdujący się w niewielkiej odległości od stacji metra Kabaty nie jest już własnością koncernu medialnego Bertelsmann.

Nowym właścicielem biurowca o powierzchni 4 tysięcy mkw. jest  fundusz zarządzany przez Griffin Real Estate. Colliers International ( obecnie trzecia największa na świecie firma doradcza działająca w obszarze rynku nieruchomości, działającą poprzez sieć ponad 520 biur w 62 krajach) reprezentował firmę Bertelsmann jako wyłączny agent. 

Warto odnotować także, że jest to kolejna już inwestycja Griffin Group. Pod koniec 2010 roku firma kupiła 37-hektarową działkę w pobliżu Parku Natolińskiego w Warszawie, gdzie będzie realizowane ekskluzywne osiedle domów jednorodzinnych. Rok później, w listopadzie 2011 Griffin Group zamknął transakcję nabycia siedmiu działek o całkowitym potencjale zabudowy blisko 150 000 mkw. Na początku tego roku, w styczniu Griffin stał się właścicielem warszawskiego biurowca Prima Court, a już w kwietniu powiększył swój portfel o działkę inwestycyjną w Gdańsku. Natomiast w pierwszej połowie tego miesiąca pojawiła się informacja o tym, że firma będzie rewitalizować Halę Koszyki w Warszawie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz