Proton Office

Już ponad 200 firm w strefie

Dwa nowe przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym otrzymały decyzję umożliwiającą działanie na terenie K-S SSE.

Z końcem sierpnia spółka zarządzająca Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną wydała dwa nowe zezwolenia. Numer 200 przypadł przedsiębiorcy Olsa Poland z kapitałem włoskim, zaś 201 firmie Smulders Konstrukcje Lubsko z kapitałem holenderskim.

Olsa Poland współpracuje z największymi koncernami motoryzacyjnymi na świecie - produkuje lampy samochodowe dla Fiata, Volkswagena, Renault, Opla i BMW. Włoska spółka zainwestuje co najmniej 44 mln zł i stworzy co najmniej 100 nowych miejsc pracy do końca 2014 r., z czego 70 proc. stanowisk przypadnie kobietom. Inwestycja polegać będzie na rozbudowie istniejącego zakładu przez zakup nieruchomości o łącznej powierzchni 3,1926 ha, budowę hali produkcyjno-magazynowej i zakup nowoczesnych linii technologicznych.

Realizacja projektu Smulders Konstrukcje Lubsko obejmie budowę zakładu na potrzeby produkcji konstrukcji stalowych dla budownictwa oraz energetyki wiatrowej. Spółka planuje zainwestować w linie i rozwiązania technologiczne co najmniej 36 mln zł. Środki mają zostać wydane do 31 grudnia 2013 r., na kiedy przewidziano zakończenie inwestycji. Przedsiębiorca zadeklarował zatrudnienie na terenie strefy co najmniej 50 pracowników.


0.0
Napisz pierwszy komentarz