Giant

Prawnicy w Rondo 1

Na przedłużenie umowy najmu w stołecznym biurowcu zdecydowały się dwie kancelarie.

Dwie kancelaria prawne – Allen & Overy oraz Squire, Sanders & Dempsey przedłużyły umowy najmu w warszawskim biurowcu Rondo 1. Obie firmy zajmują łącznie 3,8 tys. z 64 tys. m kw. powierzchni biurowej oferowanych przez stołeczny obiekt. W ostatnich miesiącach na przedłużenie umowy najmu w 40-piętrowym biurowcu zdecydowała się także firma Ernst & Young, która wynajmuje łącznie 11 tys. m kw. powierzchni biurowej.

Allen & Overy posiada 38 oddziałów i działa w 26 krajach. Firma prawnicza, która prowadzi działalność od ponad 80 lat, od 1991 r. obecna jest w Polsce. Warszawski oddział w Rondo 1 został uruchomiony w 2006 r. – kancelaria wynajmuje w budynku 2,2 tys. m kw. powierzchni. Początki kancelarii Squire, Sanders & Dempsey sięgają 1890 r. Firma oferuje usługi w 16 krajach, w których działa łącznie 36 biur. W 2007 r., po dwóch latach od pojawienia się w Polsce, kancelaria wynajęła w stołecznym obiekcie 1,6 tys. m kw.

Za projekt Rondo 1 odpowiadają architekci z amerykańskiej firmy Skidmore, Owings & Merill, specjalizujący się w projektowaniu wysokościowców. Koncepcja tworzona była we współpracy z polskimi pracowniami AZO i Epstein. Inwestycja oddana do użytku w 2006 r. jest własnością funduszu MGPA Europe Fund II, którym zarządza private equity MGPA.


0.0
Napisz pierwszy komentarz